"Професія архівіста – вічна": У Вінниці обговорили перспективи розвитку Державної архівної служби
До Верховної Ради подано законопроєкт, який має на меті змінити підходи в роботі державних архівів
Сьогодні, 30 вересня, до Вінниці вперше приїздив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов. Про це повідомляє кореспондентка Depo.Вінниця.
Піж час зустрічі керівника служби з колективом Державного архіву Вінницької області й начальниками архівних відділів держадміністрацій, а пізніше – з першою заступницею голови облдержадміністрації Наталією Заболотною, ішлося про організацію роботи архівних в умовах змін адміністративно-територіального поділу й реалізації реформи децентралізації влади, перспективи діджиталізації основних напрямів роботи і забезпечення вільного доступу громадян до документів, що зберігаються в Державному архіві Вінницької області області.
Директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун і голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов
Хромов повідомив, що до Верховної Ради подано законопроєкт, який має на меті змінити підходи в роботі державних архівів, зокрема, буде запроваджена зміна основного поняття "документ" на поняття "національні архівні інформаційні ресурси", а архівна служба називатиметься Національним архівним фондом. Державній архівній службі, наголосив її керівник, вдалося суттєво зменшити, а в деяких випадках і ліквідувати більшість кризових явищ і створити передумови для подальшого розвитку й осучаснення архівної справи в Україні.
Перша заступниця голови Вінницької ОДА Наталія Заболотна
"Професія архівіста – вічна. У людей завжди буде потреба в зберіганні інформації. Але змінюються форми зберігання, і ми маємо йти в ногу з часом", – наголосив Хромов.
Директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун і голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов і заступник директора Державного архіву Вінницької області Петренко Олександр Степанович
Окремо йшлося про оцифрування архівних документів. На думку керівника архівної служби, цей процес в Україні може бути завершений за 5-7 років.
Нагадаємо, відомості про далеких предків вінничани шукають у церковних записах та списках позбавлених виборчих прав.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця