ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жителі Старого міста не хочуть, щоб до них "переселяли" тубдиспансер

У Вінниці мають намір ліквідувати протитуберкульозний диспансер №2, а натомість відкрити фтизіатричне відділення при міській лікарні №3, що на Старому місті
Depo.
29 квітня 2016 18:07
ФОТО: depo.ua
Жителі Старого міста не хочуть, щоб до них "переселяли" тубдиспансер
Жителі Старого міста не хочуть, щоб до них "переселяли" тубдиспансер

Як повідомляє кореспондент Depo.Вінниця, Вінницька обласна рада має намір передати на баланс міської обласний протитуберкульозний диспансер №2. Та, в свою чергу, планує ліквідувати спеціалізований медзаклад, а натомість відкрити фтизіатричне відділення при міській лікарні №3. 

В.о. директора департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш пояснює, що після передачі тубдиспансеру на баланс міста, лікувальних закладів такого профілю стане два. 

"Найбільш ефективне лікування туберкульозу - це вчасне його виявлення та дієві ліки, якими хворі мають забезпечуватись. Така схема, де хворі на туберкульоз отримують ліки в центрах медико-санітарної допомоги, була відпрацьована в Полтаві і успішно діє. Протитуберкульозне відділення можна створити при будь-якій лікарні", - запевняє чиновник.

Однак жителі мікрорайону Старе місто, де знаходиться лікарня №3, не хочуть, щоб до них "підселяли" тубдиспансер. Кажуть, що це збільшить потік хворих на туберкульоз, а по сусідству з лікарнею знаходиться пологовий будинок, дитячий садок та Центр матері і дитини. 

Не в захваті від таких змін і працівники тубдиспансеру. 

"Ми не можемо знаходитись поблизу будь-яких закладів, маємо бути повністю ізольованими. Зараз спостерігається підвищення захворюваності на туберкульоз і нас не можна закривати", - пояснила заступник головного лікаря з медичної частини Яна Поліщук.

Питання про передачу майна тубдиспансеру на баланс міста має розглядатися під час сесії обласної ради. Тим часом незгодні з "перетрубаціями" вінничани та медики звертатимуться до облради і ОДА з пропозицією створення ініціативної групи та подальшого вирішення "туберкульозного" питання з максимальною користю та ефективністю.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця