Помер легендарний ректор вінницького політеху

Іван Кузьмін очолював колектив політехнічого інституту з 1976 по 1989 рік

Сьогодні, 7 травня, з 10:30 до 12:45 в Головному навчальному корпусі Вінницького національного технічного університету (Хмельницьке шосе, 95) відбудеться траурна церемонія прощання з Кузьміним Іваном Васильовичем - українським видатним вченим, ректором ВНТУ (1976-1989), доктором технічних наук, професором, Заслуженим діячем науки УРСР, стипендіатом Президента України, Лауреатом Державної Премії УРСР, віце-президентом Міжнародної Академії наук прикладної радіоелектроніки. Поховання відбудеться на Центральному кладовищі м.Вінниця о 13:00. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Фейсбук-сторінку ВНТУ.

Помер Іван Кузьмін 5 травня.

Іван Васильович Кузьмін народився 3 лютого 1924 р. в с. Угуй Усть-Таркського району Новосибірської області. Після Другої світової війни, на яку пішов добровольцем, закінчив Військово-повітряну інженерну академію ім. проф. М. Є. Жуковського, отримав диплом з відзнакою, а в 1959 році — ад'юнктуру цієї академії та захистив кандидатську дисертацію. Цього ж року Кузьмін І. В. був призначений старшим викладачем у Харківському військово-авіаційному училищі.

В 1961 році перейшов на посаду старшого співробітника та був направлений Міністерством оборони СРСР у конструкторське бюро С. П. Корольова консультантом з автоматизації стартів ракет і космічних апаратів. Приймав участь практично у всіх розробках під керівництвом головного конструктора С. П. Корольова. За його участі були створені автоматизовані старти ракет РК-98, РК-Н1, Р-73 та інших космічних апаратів. Разом з головним конструктором А. Г. Іосіфяном розробляли програму роботи супутника-розвідника погоди "Метеор".

В 1964 році захистив докторську дисертацію і був призначений начальником кафедри "Системи підготовки і пуску ракет" у Харківське вище військове командно-інженерне училище ракетних військ ім. М. І. Крилова. Продовжував консультувати по автоматизації всі ракетні конструкторські бюро Москви, Дніпропетровська, Харкова та інших міст.

З 1965 року отримав звання професора і з 1965 р. по 1976 р. працював завідувачем кафедри "Системотехніки", яку ж і організував, та проректором з науки Харківського інституту радіоелектроніки, а також за сумісництвом продовжував очолювати кафедру в ХВВКІУ РВ ім. М. І. Крилова.

В 1976 році Івана Васильовича Кузьміна призначили ректором Вінницького політехнічного інституту, який він очолював до 1989 року.

Іван Васильович Кузьмін 10 років очолював обласне правління товариства "Знання". 15 років був заступником з науки голови Ради сприяння розвиткові Вінниччини. Керував Харківською, потім Вінницькою радою з кібернетики і був членом бюро цієї ради Української РСР і СРСР. Був членом президії Ради СРСР з обчислювальної техніки. Наразі Іван Васильович входить до складу редколегій чотирьох наукових журналів, є віце-президентом Міжнародної академії наук прикладної радіоелектроніки і керівником її Подільського відділення.

З ініціативи І. В. Кузьміна у 1977 році у Вінниці для залучення до наукової роботи обдарованої молоді створена Мала академія наук.

1977—1993 — обраний завідувачем кафедри автоматизованих систем управління ВПІ, з

1993 року працював на посаді професора кафедри комп'ютерних систем управління ВНТУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця