ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чеський поезіомат читатиме вінничанам вірші про війну (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Диво-автомат зламався під час урочистої презентації, але його обіцяють швидко відремонтувати і залишити у Вінниці до кінця літа
Depo.
11 липня 2015 12:20
ФОТО: depo.ua
Чеський поезіомат читатиме вінничанам вірші про війну (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Чеський поезіомат читатиме вінничанам вірші про війну (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Вінниці урочисто презентували поезіомат - автомат, який читає замовлені вірші із списку, повідомляє кореспондент Вінниця.depo.ua  

Це сталося вчора, 10 липня, на площі ім. Тараса Шевченка, що біля краєзнавчого і художнього музеїв. Презентація пройшла в рамках традиційних п'ятничних Шевченківських вечорів - з виставкою майстрів народних ремесел і концертною програмою.

На жаль, диво-автомат, який нагадує велику трубу або перископ підводного човна, зламався під час своєї презентації. І вінничани поки що не змогли послухати з нього вірші. Щоправда, організатори обіцяють швидко відремонтувати поезіомат. Він як мінімум до кінця літа декламуватиме вінничанам поезії. П'ять з них - чеських поетів. Це не дивно, адже поезіомат винайшли в Чехії (його автором є власник чеських кав'ярень Ондржей Кобза) і привезли до України з цієї країни.   

Як розповів один з організаторів встановлення поезіомату у Вінниці Олександр Вешелені, такий диво-автомат в Україні лише один. Перед цим його презентували в квітні у Києві. А взагалі перший у світі поезіомат з'явився не так давно - в березні цього року в Празі. Його виробництво коштувало близько 200 тисяч крон.   

До Вінниці поезіомат привезли за сприяння Чеського культурного центру.
"До поезіомату можна підключити флешку із записами. Тобто він може читати будь-які тексти. А поки що це 20 віршів іноземних авторів в українському перекладі. Всі вони пов'язані однією темою - військовою, тобто співзвучні з нинішніми реаліями в країні. Читають поезії відомі українські поети - наприклад, вінничанка Катерина Калитко, яка й переклала кілька творів з хорватської і боснійської мов", - розповів Вінниця.depo.ua Олександр Вешелені.

Кожен вінничанин зможе замовити у поезіомата вірш, який йому до вподоби. Для цього треба нажати кнопку (як у ліфті) біля потрібної позиції. Причому, на відміну від розповсюджених у світі музичних автоматів, гроші за це платити не потрібно.

Більше новин про життя регіону читайте на Вінниця.depo.ua

 

Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 1Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 2Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 3Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 4Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 5Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 6Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 7Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 8Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 9Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 10Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 11Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 12Поезіомат у Вінниці зламався під час свого урочистого відкриття (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 13