Після путчу Туреччина вимагає від Німеччини видати 81 людину

Після невдалого путчу в липні 2016 року Туреччина подала до Німеччини 81 запит про висилку імовірних злочинців

Про це йдеться у відповіді федерального міністерства юстиції на запит фракції "лівих" в бундестазі, передає Depo.ua з посиланням на DW.

При це невідомо, скільки запитів турецької влади пов'язані з підозрами в тероризмі.

Туреччина звинувачує Німеччину в тому, що вона покриває тисячі турецьких громадян, підозрюваних Анкарою в тероризмі.

"Німеччини передані 4500 досьє, що стосуються прихильників Робочої партії Курдистану. І по жодному з них ми не отримали відповіді", - заявив минулого тижня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

За його словами, те ж саме можна сказати про прихильників руху проповідника Фетхуллаха Ґюлена, яких турецька влада вважає терористами і звинувачують в організації путчу.

У лютому цього року міністерство внутрішніх справ Німеччина опублікувало статистику за 2016 рік. Тоді із 60 запитів про депортацію тільки у восьми випадках йшлося про справи, пов'язані з тероризмом. Переважна більшість запитів були пов'язані з кримінальними злочинами. Скільки з них були задоволені німецькою владою, не повідомляється.

Нагадаємо, понад 600 турецьких чиновників попросили притулку у влади Німеччини цього року.

Як відомо, з часу невдалої спроби державного перевороту 15 липня 2016 року уряд Туреччини затримав 2431 суддю та прокурора, ще 4424 осіб було звільнено.

Довідка: Невдала спроба перевороту в Туреччині відбулася 2016 року в ніч на 16 липня. Тоді загинуло більше 200 людей. Турецька влада звинувачує в організації перевороту опозиційного проповідника Фетхуллаха Гюлена, який мешкає в США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme