Пішов з життя легендарний вінничанин

На 96 році життя помер генерал - майор у відставці Іван Ковальов - останній Герой Радянського Союзу на Вінниччині
Depo.
20 липня 2016 13:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Пішов з життя легендарний вінничанин - фото 1

Війна для Івана Ковальова розпочалась у 17 років. На фронт він потрапив у жовтні 1941 року. Вперше у бій пішов під Вязьмою, отримав важку травму і довго одужував. Після цього пройшов навчання на командирських курсах і почав керувати взводом спецроти, призначенням якого було підривати комунікації ворога, знищувати його живу силу.

У березні 1943-го Івана Ковальова разом із взводом, яким він керував, десантували літаком у тил ворога на Північно-Західному фронті. За сім місяців боротьби на ворожій території взвод лейтенанта Ковальова пустив під укіс 16 ешелонів з живою силою і технікою, підірвав і спалив 17 мостів і один залізничний 56-метровий міст через річку Кеб, підірвав 40 автомашин, 2 танки і одну бронемашину.

У червні 1944-го двадцятидворічного Івана Ковальова за уміле керівництво взводом і особисту відвагу нагороджують Золотою Зіркою Героя. Власне, новина про нагороду врятувала йому життя, – того дня чоловіка мали розстріляти за "невиконання наказу", бо "не так" підірвав міст, по якому рухався небезпечний ешелон ворога.

Закінчилась війна для Івана Ковальова на Далекому Сході. Після перемоги він ще вісім років служив на Сахаліні на посаді начальника інженерного полку зв'язку.

Генерал-майор проживав в селі Тарасівка Жмеринського району, де й народився.

Сьогодні відбудеться церемонія прощання із легендарним вінничанином, а завтра Івана Ковальова поховають.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця