UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Підземні ходи чи винний погріб: В центрі Вінниці досліджують знахідку будівельників

Фахівці зробили попередні обстеження об’єкту та вимірювання склепінь та ходів

Підземні ходи чи винний погріб: В центрі…

Під час знесення аварійного будинку №24 по вулиці Монастирській знайшли старовинні катакомби. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "На Парижі".

"У суботу оглянули ділянку разом з викладачкою ВДПУ, докторкою історичних наук Тетяною Кароєвою. З попереднього огляду можна припустити, що це підвал флігеля (прибудови) сусіднього будинку, спорудженого на межі ХІХ та ХХ століть. У п’ятьох мурованих арках присутні різні зразки цегли. Можливо, за шаром будівельного сміття є більш давні відгалуження.

Враховуючи, що ці підготовчі земляні роботи ведуться у центральному історичному ареалі Вінниці, для більш ґрунтовних заключень необхідні висновки археологів, дослідників давньої цегли та представників органів охорони культурної спадщини. Ідеальним варіантом розвитку подій був би візит спеціалістів науково-дослідного центру Інституту археології НАН України "Рятівна археологічна служба", - розповів керівник КП "Центр історії Вінниці" Олександр Федоришен.

Слід додати, що майже поруч з ділянкою, де знесли аварійну будівлю, аби звести офісний центр, розташована фізико-математична гімназія №17. Частина території закладу передана в оренду забудовнику на тривалий термін. На межі ХІХ та ХХ століть у приміщенні сучасної школи-гімназії був міщанський будинок.

За словами молодшого наукового співробітника Вінницького художнього музею Владислава Сушинського, саме це приміщення могло слугувати холодильною камерою для зберігання напоїв та м’ясних виробів. За переказами місцевих мешканців, колись у власників садиби (у будинку гімназії) був чудовий винний погреб. Наразі його ще не знайдено.

"Ми обстежили підземелля на Монастирській. Можу сказати, що є полутунелі, які йдуть до 4 метрів вглиб у бік вулиці Соловйова. В кінці кожної ніші є труба… Припускаю,що це вентиляція. Далі камінь і цегла. Можливо їх замурували. Знайшли також залишки грубки. Але це не все. Гіпотетично можна припустити, що ці підземелля були пов’язані, як з сусіднім будинком, який розташовано нижче, але нині прохід замуровано, так і з нинішньою гімназією. Стверджувати це, звісно, можна після більш детальних досліджень, але на це вказують схеми відомої дослідниці Людмили Денисової.

Поки що ми провели заміри отворів, проаналізували цеглу. Вона не дуже стара – орієнтовно кінець ХІХ або початок ХХ століть… Це цікава деталь. Ми знайшли металеву колію, але поки не ідентифікували виробника. Принаймні клейма вінницького заводу "Молот" Львовича не побачили. Сподіваюся, що подальші дослідження дадуть відповіді на безліч питань, які наразі є в істориків, що зацікавилися цією темою", - зазначив Сушинський.

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme