Першому друкованому виданню Жмеринки виповнюється сто років


Газета виходила під назвами "Жмеринський комуніст", "За соціалістичну перемогу", "Нові горизонти", "Жмеринський меридіан", тепер це "Жмеринська газета"

У березні виповнюється 100-річчя першому друкованому виданню Жмеринки, що на Вінниччині. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Жмеринка.сіті.

“Під різними назвами вона виходила. Це був "Жмеринський комуніст", "За соціалістичну перемогу", "Нові горизонти", "Жмеринський меридіан". Тепер естафету перейняла "Жмеринська газета", - повідомляє  екс-редактор міськрайонної газети "Нові горизонти" Володимир Білий.

Перший номер газети "Жмеринський комуніст" вийшов у березні 1919 року. До цього дата першого номера газети "Нові горизонти" вказувалася 1930 роком, коли створювалися райони на Вінниччині. Довідку виявив Білий.

“Виявлену довідку показав видавцям газети, і одразу одержав завдання їхати до Києва, і відшукати достовірні відомості, які б підтверджували дату виходу газети. Оскільки свого часу був читачем центральної бібліотеки Академії наук УРСР, то великих труднощів не склало виявити перший номер "Жмеринського комуніста", який почав виходити з березня 1919 року. Всього було 8 номерів. Так міськрайонна газета "Нові горизонти" у 1974 році постаріла на 11 років”, - додає екс-редактор.

Фото з редакційного архіву міськрайонної газети "Нові горизонти": колектив редакції, березень 1989 року.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця