UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Перший в Європі пам'ятник революціонеру Че Геварі причаївся у Вінниці

Автор ідеї довго не розголошував появу погруддя символу Кубинської революції

Перший в Європі пам'ятник революціо…

Вінниця, відома в Україні передусім своїм диво-фонтаном, може похвалитись ще однією, досить специфічно й маловідомою туристичною візитівкою. Серед сірої напіврозваленої промзони у північно-східній околиці міста причаївся перший в Європі пам'ятник популярному символу комуністичної ідеї – легендарному Ернесто Че Геварі, пише Depo.Вінниця.

Перший в Європі пам'ятник революціонеру Че Геварі причаївся у Вінниці - фото 1

Перший в Європі пам'ятник революціонеру Че Геварі причаївся у Вінниці - фото 2

Європейські ЗМІ стверджують, що першим у Європі став відкритий в жовтні 2008 року монумент у Відні. Напевно, лиш тому, що у Вінниці про появу Ернесто скромно змовчали, адже першим погруддя символу Кубинської революції з'явилось саме у Вінниці – 14 червня 2008 року, на його день народження, тим самим випередивши свого австрійського товариша на чотири місяці. Відкриття монументу, який зустрічає при вході до колишнього комбінату будівельних конструкцій, пройшло непоміченим. Його ініціатор не бажав розголосу і зовсім не розраховував, що Вінницький Че стане своєрідною родзинкою для туристів.

"Ставив не для показухи, а за велінням серця. Для багатьох це просто цікавинка, а для мене Ернесто Че Гевара означає набагато більше", - пояснив автор пам'ятника Дмитро Соколов.

Ідеєю відкрити пам'ятник своєму кумиру Дмитро Соколов захопився, відколи сам побував на Кубі у місті Санта-Клара, де розташована могила революціонера. Три роки пішло на підготовку, погруддя виготовляв відомий вінницький скульптор Володимир Оврах.

Перший в Європі пам'ятник революціонеру Че Геварі причаївся у Вінниці - фото 3

Перший в Європі пам'ятник революціонеру Че Геварі причаївся у Вінниці - фото 4

Перший в Європі пам'ятник революціонеру Че Геварі причаївся у Вінниці - фото 5

Постать Че Гевари у світі сприймають неоднозначно. Для когось – світлий образ борця за свободу, для інших – кривавий бандит і професійний революціонер. Утім, символічним він залишається для обох таборів. У Радянському Союзі Ернесто був культовим героєм, єднаюча постать у "дружбі радянського та кубинського народів". Утім, всеукраїнська декомунізація повз "Вінницького Че" пройшла стороною.

Як пояснив нам вінницький історик Олександр Федоришен, заступник голови міської комісії по декомунізації, пам'ятник Че Геварі на задвірках Вінниці не підпадає під дію закону.

"Згідно з законом "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні", пам'ятник Че Геварі не потрапляє у перелік заборонених, адже там йдеться про більшовицький режим та комуністичних діячів, починаючи з 1917-го року. Крім того, він встановлений за приватні кошти на околиці міста і нікому не повинен заважати. Особисто я не проти цього пам'ятника, адже він став своєрідною родзинкою Вінниці, він цікавий для туристів", - прокоментував Олександр Федоришен.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme