Цьогоріч на свята вінничани купили рекордну кількість "живих" сосен і ялинок

Вінницькі лісівники запевняють, що використання "живих" хвойних на новорічні свята зовсім не шкодить екології та природі області

Наприкінці 2016 року лісівники Вінниччини реалізували понад 17, 5 тисяч сосен та ялинок, що на 3-4 тисячі дерев більше ніж в попередні роки. Про це кореспонденту Depo.Вінниця розповіли в прес-службу обласного управління лісового та мисливського господарства.

За словами речника управління Станіслава Вовка, у 2015 році було реалізовано 16 тисяч 321 ялинку, а в 2016 році - 17 тисяч 509 ялинок.

"Традиційно на Вінниччині продаємо 14-15 тисяч новорічних ялинок. Робити висновки по статистиці, чи надають перевагу вінничани живим чи штучним ялинкам неможливо, хоча ми пропагуємо саме використання живої ялинки для новорічних свят", - зазначив Станіслав Вовк.

У лісовому управлінні запевняють, що вирубування та використання "живих" хвойних в якості новорічного дерева не є винищенням природи. Навпаки, -це економічно-вигідно і шкоди ніякої не несе.

"Заборонено зрубувати і продавати до новорічних свят ялинку, яка росте у лісі. А господарства держлісу засаджують однорічними ялинками землі, які непридатні для багаторічних лісових культур, які не використовуються, наприклад під лініями електропередач. Там, ніякі лісові культури багаторічні не маємо права садити, а ялинки для продажу можемо, це ефективне використання землі. Плюс це прибуток", - зауважив Станіслав Вовк.

Для тих, хто вважає зрубані новорічні красуні вважає все ж таки варварством, лісівники пропонують купувати ялинки у відрах. Однак, за словами Станіслава Вовка особливим попитом така ініціатива серед вінничан не користується.

"Радимо до весни ялинки перетримати, а тоді пересадити у відкритий грунт. Та наші люди не звикли до такого, у декого є побоювання, що вона може не прижитися, дехто не знає куди її можна пересадити ",- підкреслив Станіслав Вовк.

Сьогодні використані для новорічних свят сухі ялинки можна зустріти на смітниках у дворах багатоповерхівок. У Вінниці "друге життя" їм не дають, як наприклад у інших містах, де новорічні дерева використовують як альтернативе паливо.

"Всі залишки ялинки будемо вивозити на полігон. Переробляти на щепу у нас немає можливості, немає відповідного обладнання і техніки. Однак з кожним роком таких сухих новорічних дерев стає все менше", - прокоментував директор комунального підприємства "Ековін" Володимир Чорновол.

Нагадаємо, у вінницькому зоопарку не прийматимуть сухі новорічні ялинки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця