UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Пекельний" забіг: У Вінниці розпочався ультрамарафон

Понад півсотні бігунів з п'яти країн світу дві доби бігтимуть під палючим сонцем

"Пекельний" забіг: У Вінниці розпочався…

Сьогодні, 4 серпня, у Вінниці розпочалися змагання чемпіонату України з дводобового бігу, передає кореспондент Depo.Вінниця.

Цьогоріч, каже організатор змагань Ігор Мудрик, пробіг відбувається вже вдев'яте. Його учасниками стали 58 бігунів не тільки українських, а й з Білорусі, Польщі, Німеччини та Сербії.

"В нас не так багато змагань на довгі дистанції , тому й не багато таких спортсменів, які можуть пробігти такі траси. Тому усю сім'ю спортсменів знаємо в обличчя і переважна більшість їх беруть участь не вперше. Але є й такі, які вперше приїхали, наприклад, учасники з Німеччини, Сербії і Польщі", - розповідає Ігор Мудрик.

За його словами, найстаршому учаснику змагань - 76 років. В жіночому заліку найстаршою є 73 річна німкеня. А наймолодші учасники мають вік 20 та 21 років.

"Фактично це всі любителі, адже ультрамарафони не є офіційним олімпійським видом спорту. Але до учасників є певні обмеження - люди, які біжать 48 годин обов'язково повинні мати пробіг на 24 години. Ті, хто став на старт 24 години – повинні попередньо бігти 12 годин, і ті, хто стартує на 12 годин - мінімальна історія - марафон. Такі змагання – це більше не на швидкість, а на витривалість", - пояснює організатор змагань.

Учасники бігатимуть по визначеному колу протяжністю в 1 км 120 метрів. Спортсмени, які беруть участь у змаганнях самі обирають темп бігу та тривалість свого відпочинку.

"Траса відкрита всі 48 годин, учасник сам обирає, як йому бігти. Звичайно, хто претендує на гарні результати, той спить кілька годин на добу. Непрофесійні бігуни більше відпочивають. Тут є медична палатка, на масаж можуть сходити. Професійні більше бігають. Єдине, що ми стежимо, щоб не "зрізали" і бігли по трасі. Лічильники рахують кожне коло бігунів і кілометраж", - розповів Мудрик.

Учасники змагань, не відриваючись від бігу, можуть їсти фрукти, овочі та пити воду. Спека, каже лікар із Львова Світлана Сідінкіна - не перешкода для бігунів.

"Організм пристосовується до всього, навіть до шаленої спеки. А особливо коли біг - це в радість. До того ж 32 градуси тепла - це не аномальна спека, це не 40. Щоправда потрібно багато пити та час від часу охолоджуватися - в душ чи в озеро потрібно. До того ж, тут частина траси іде через парк в тіні", - прокоментувала лікарка.

Нагадаємо, що вінничанка перемогла у десятиденному нью-йоркському марафоні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme