Про легендарного вінницького мера знімають 20-хвилинне кіно (ФОТО)

Микола Оводов сто років тому перетворив провінційну Вінницю на перспективне місто

У Вінниці знімають фільм про мера-реформатора, який керував містом на початку ХХ століття. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "День".

У фільмі розповідатиметься про головні досягнення мера – відкриття театру, лікарні, навчальних закладів, будівництво готелів, народного дому, міської думи, а також спорудження трамвайної колії і прокладання водогону.

Художньо-документальна стрічка триватиме 20 хвилин. Її бюджет складає 50 тисяч гривень. Керує знімальним процесом режисер Василь Медяний. Він обіцяє презентувати фільм до Дня міста. "Торік ми знімали у Вінниці фільм "Тримай біля серця", який розповідав історію про вінничанина, бійця АТО. Вже тоді у мене виникла ідея створити короткометражні документальні фільми про видатних вінничан, наших героїв і цю ініціативу місто підтримало", – розповідає Медяний.

Зйомки відбувають на кількох майданчиках – біля обласної психіатричної лікарні, поблизу пам'ятника першому трамваю та в центральній частині міста. Василь Медяний зізнається, що шукати локації складно, адже старих і автентичних будинків (без пластикових вікон) залишилося небагато. Знімаються у фільмі актори Вінницького обласного музично-драматичного театру. У головній ролі – народний артист України Валерій Прус. Головного архітектора міста Григорія Артинова грає Анатолій Вольський, дружину Миколи Оводова - Наталя Шолом, мецената і банкіра Бернштейна – Богдан Костюк. Загалом у зйомках беруть участь 30 осіб.

Нагадаємо, торік у Вінниці знімали фільм про Петлюру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця