Східні казки, бродвейські мелодії та "Листопад кохання": У Тульчині завершився оперний фестиваль
В заключний фестивальний день Operafest Tulchyn-2019 відвідали близько 20 000 глядачів
Якщо напередодні святкову атмосферу Operafest Tulchyn-2019 підмочила негода, то в останній день фестивалю, 9 червня, хмари лише полякали відвідувачів.
Концертна програма дійства, яку на третій, заключний фестивальний день представив Харківський національний академічний театр опери та балету ім. Лисенка "Схід Оpera", складалась із двох частин.
Перша – балет "Тисяча і одна ніч" Фікрета Амірова, написаний у 1979 році, перша балетна вистава фестивалю за три роки. В основу сюжету лягла історія царя Шахріяра, чия кохана дружина Нуріда зрадила йому з рабом. Охоплений люттю, цар вбиває зрадницю, але це не приносить йому полегшення. І тоді Шахріяр вирішив страшно помститися, наказавши знищити усіх молодих жінок у своєму царстві. Щовечора до нього приводили красуню, а на ранок кати страчували її.
І лише Шахерезаді вдалося вберегти своє життя. Вона почала розповідати царю чудові історії і розповідала їх доти, доки не засяяли перші промені ранкового сонця. Бажаючи дізнатись, що було далі, цар залишив Шахерезаду в живих до наступного ранку. Але й наступного ранку вже нова казка не встигла добігти свого фіналу. І так минула 1000 та одна ніч. А потім сталося те, що й мало статися у казці: шах закохався у Шахерезаду.
"Ми відвідуємо постійно наші українські оперні театри, щоб ознайомитися з репертуаром. І звичайно, ми працювали з репертуарним листом "Схід Опера". Ця ідея – казка для дорослих, нам надзвичайно сподобалася. Ми врахували також і те, що ця вистава не потребує потужного 3D контенту, і її можна показати у світлий час", – розповіла продюсерка фестивалю Ірина Френкель.
За її словами, останній день Operafest Tulchyn-2019 зібрав близько 20 000 глядачів, у тому числі гостей з Австрії, Німеччини, Ізраїлю. Для порівняння, у п'ятницю, 7 червня, організатори нарахували близько 15 000 глядачів, а у суботу, 8, коли над Тульчином пройшов дощ, – близько 12 000.
Після годинного антракту глядачі отримали можливість насолодитися номерами з відомих мюзиклів: "Собор Паризької Богоматері", "Цілуй мене, Кет", "Чикаго", "Привід опери" та інших. У шоу під назвою "Вогні Бродвею" взяв участь увесь перший склад харківського театру, загалом – 207 осіб плюс солісти.
"Успіх цього фестивалю – це місце проведення та якість контенту, який презентується. Також успіх належить команді, яка працює, тому що ми всі розуміємо, що працює дуже велика кількість людей над тим, аби донести інформацію, збудувати програму, відпрацювати зони відпочинку на території. І звичайно багато роботи багатьох людей залишається непомітною, але коли люди приходять до палацу Потоцьких та посмішка не сходить з їхніх обличь, я вважаю, що це і є оцінка роботи команди", - каже Ірина Френкель. За її словами, в організаторів фестивалю виникла феєрична ідея, яку вони планують втілили наступного року. але яка саме – залишається таємницею.
І третьою, неофіційною частиною дійства, стало привітання Ірини Френкель, на честь якої пролунала пісня "Листопад кохання" тульчинського композитора Станіслава Городинського у виконанні солістів та хору Схід Опера.
"Фестиваль – важка машина. Хтось сказав, що це великий монстр, великий корабель, який зайшов у маленьку тиху гавань. Багато людей – тульчинців, артистів, тих, хто обслуговував фестиваль, зробити все для того, щоб цей фестиваль удався. Але у нього є серце, є душа, є мозок, є ноги, руки. Але головне – у нього є мотор, який тримає цей фестиваль дуже серйозно і об'єднує всіх вас і всіх нас – артистів, публіку і багато-багато людей, практично всю Україну від Львова до Харкова. І тримає їх одна маленька і тендітна жінка – це продюсер фестивалю Ірина Френкель. Так співпало, що цього року вона святкувала ювілей. Золотий ювілей", – зазначив режисер-постановник фестивалю Павло Третьяков.
Урочисті слова "Operafest Tulchyn оголошую закритим" зі сцени промовив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, пожартувавши, що його змушують це зробити. До палацу Потоцьких він прибув якраз перед початком другої частини програми. За його словами, що минулого року було прийнято рішення про створення руху "Малі міста – великі враження". На цю програму було виділено 50 мільйонів гривень, які дають можливість провести подібні події у кожному куточку країни.
Також на фестиваль завітали голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, народний депутат України Микола Кучер, депутат Вінницької обласної ради Лариса Білозір, тульчинський та вінницький міські голови Валерій Весняний та Сергій Моргунов, секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський, голова Тульчинської райдержадміністрації Віталій Чуба. Ще раніше серед віп-глядачів можна було побачити митрополита Вінницького і Брацлавського Симеона.
Фінальним акордом третього Operafest Tulchyn став феєрверк.
Фото і відео: Сергій Бахмутов
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця