UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Оберіг села і цілюще джерело: У селі Гайсинського району розповіли, що зображено на незвичайній зупинці

На стінах зупиночного павільйону є сюжет з історії села і його легенд

Оберіг села і цілюще джерело: У селі Гай…

Людмила Щаслива, в.о. старости Кузьминецького старостинського округу Кунківської ОТГ, що в Гайсинському районі, розповіла кореспондентці Depo.Вінниця, що зображено на зупинці, яку нещодавно розписав на замовлення громади вінницький художник Олександр Нікітюк.  

На стінах зупиночного павільйону є сюжет з історії села і його легенд.

"Ми хочемо розвивати в нашому селі зелений туризм, а зупинка – це ж візитівка села, – розповідає Людмила Щаслива. – Щоб людям хотілося заїхати в село, зупинка має бути привабливою. Ми вирішили, що вона має бути не просто розмальована квітами чи птахами, а показувати особливість нашого села. Художник Олександр Нікітюк намалював три панно, одне з яких відтворював за старим фотознімком. Тут зображена пані Бонецька, дружина місцевого поміщика (Бонецькі проживали тут в ХІХ столітті). У руках пані Бонецької – ікона "Матір Божа з драбинкою", це легендарний оберіг нашого села від стихійних лих. На іншому панно – занедбане джерело, яке ми хочемо відновити (це буде наш наступний проєкт). У тому джерелі буда цілюща вода, пан Бонецький брав у ньому воду для гуральні".

Створення незвичайної зупинки стало можливим завдяки грантовому проєкту, профінансованому ТОВ ПК "Зоря Поділля". Як розповіла Людмила Щаслива, заявка подавалася на проєкт з двох частин: створення Музею села й оновлення і транспортної зупинки. Але вдалося отримати фінансування тільки на оновлення зупинки, тому музей у селі створювали власними силами.

Оскільки для повного втілення задуму грантових коштів не вистачало (зупинку відремонували, розписали і впорядкували біля неї територію, що вимагало значних коштів), матеріальний внесок у цю справу зробили місцеві фермери Сергій Обертос, Микола Коропець і Сергій Благовісний, а також киянин Володимир Гончар, який щороку приїздить у село відпочивати.

"Я вдячна всім, хто долучився до цієї справи, – каже Людмила Щаслива. – Ми разом можемо багато зробити для своєї громади".

Нагадаємо, Людмила Щаслива нещодавно організувала однодумців і створила в Кузьминцях Музей села.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme