Нове районне відділення гемодіалізу відкрили на Вінниччині

Ліжко-місця створили у Могилеві-Подільському

На базі Могилів-Подільської окружної лікарні відновлюваного лікування відкрили сателітне відділення амбулаторного гемодіалізу Центру нефрології та діалізу обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Для облаштування приміщення і забезпечення хворих нового відділення з обласного бюджету виділено понад 4 млн. грн. в рамках програми "Майбутнє Вінниччини в збережені здоров'я громадян".

"Вартість ремонтних робіт склала 1 мільйон гривень. За кошти обласного бюджету, а це 200 тис. грн., придбано меблі та необхідний інвентар, ще 3 млн грн витрачено на закупівлю матеріалів, які вже використовуються при проведенні процедури гемодіалізу. Крім того, компанія, яка виступила нашим партнером, надала допомогу в розмірі 2,9 млн, грн. Тож загалом, вартість проекту сягає 8 млн. грн.", – повідомив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Наразі відділення забезпечуватиме процедуру двадцятьом пацієнтам, які до цього їздили до Вінниці три рази в тиждень, щоб провести гемодіаліз.

За словами Коровія, після Могилева-Подільського можливе відкриття ще двох таких відділень в Гайсині, Тульчині або Хмільнику. До нині сателітне відділення амбулаторного гемодіалізу діяло лише в Немирові.

Додамо, що на сьогодні у Вінницькій області 362 хворих живуть завдяки нирковозамісній терапії, 276 з них – на гемодіалізі. У 2018 році на забезпечення цих пацієнтів спрямовано 53 млн. 802,45 тис. грн.

Нагадаємо, в Лозовій капітально відремонтували оперблок та відділення гемодіалізу лікарні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця