Представник КВУ розповів про вибори, які відбудуться в грудні на Вінниччині

17 об'єднаних громад Вінниччини вже вступили у виборчий процес
Depo.
10 листопада 2016 11:09
ФОТО: depo.ua
Представник КВУ розповів про вибори, які відбудуться в грудні на Вінниччині
Представник КВУ розповів про вибори, які відбудуться в грудні на Вінниччині

11 і 18 грудня на Вінниччині обиратимуть трьох мерів: у Немирові, Тульчині та Барі, а також старост і депутатів у об’єднаних територіальних громадах. Про це розповів представник Комітету виборців України Владислав Телень, передає кореспондент Depo.Вінниця.

"Чемпіоном по Вінницькій області є Немирівський район, там будуть обирати нове керівництво в п’яти об’єднаних громад. Вибори міського голови проходять по системі відносної більшості і для перемоги потрібно набрати на один голос більше чим його конкурент.Вибори в міські ради відбуватимуться по пропорційній системі. Боротьба буде не між кандидатами, а між партійними списками", - каже Владистав Телень.

За його словами, наразі виборчий процес стартував, уже створені виборчі комісії. Одні працюють активно тривалий час, інші лише включаються в роботу. Не у всіх є приміщення і техніка.

"Уже надходили перші скарги на роботу комісій. Тільки три політичні сили серйозно підійшли до цих виборів і процесу формування ТВК: "Солідарність", "Батьківщина" та "Народний Фронт".  Вони дали своїх представників в склад територіальних комісій. Інші партії мабуть досі не вирішили, чи братимуть участь у виборчій компанії", – розповідає Владислав Телень.

У громадах, де вибори відбуватимуться 11 грудня, уже розпочалася реєстрація кандидатів, там ж де волевиявлення буде проходити 18 грудня, кандидати можуть писати заявки на участь з 14 листопада.

Під час цьогорічних місцевих виборів у бюлетні не передбачено штампу "вибув" Відтак, передчасно зійти із перегонів кандидат може до того часу, поки  бюлетні не будуть відправленні до друку - за 19 днів до дня виборів.

На проведення виборів з державного бюджету передбачено мізерне фінансування. За словами Владислава Теленя, кошти є лише на найнеобхідніше. Якщо у виборчих комісіях випадково "не завалялися" скриньки чи кабінки - це їх проблеми.

"В бюджеті на ці вибори не передбачені кошти на купівлі обладнання чи оргтехніку , тобто коли нема скриньки чи кабінки то це проблема територіальної і дільничних комісій. Кошти є на зарплату, поліграфію та транспорти" – наголосив Владислав Телень.

За словами експерта, скромне фінансування виборів передбачене і на наступний рік.

"У ЦВК з жахом задумуються, як будуть проходити вибори на початку 2017 року, адже вони вже все порахували, але Кабмін їм зробив подарунок і підняв мінімальну зарплату. А  зарплата членів виборчих комісій прив’язана до мінімальної зарплати. Тому можлива ситуація і така, що ті вибори , які були заплановані на початок наступного року будуть перенесені на літо або осінь", - підкреслив Владислав Телень.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця