UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Найстарішій бібліотеці Вінниці пропонують присвоїти ім’я Михайлини Коцюбинської

Пропозицію висловила відома вінницька поетеса Ніна Гнатюк 

Найстарішій бібліотеці Вінниці пропонуют…

Присвоїти ім’я Михайлини Коцюбинської, племінниці Михайла Коцюбинського, вінницькій бібліотеці-філії №1, що навпроти пам’ятника письменнику, пропонує поетеса Ніна Гнатюк. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "На Парижі".

Свою пропозицію письменниця висловила сьогодні, 17 вересня, виступаючи на святі з нагоди 155-річчя від Дня народження Коцюбинського.

Донедавна бібліотека носила ім’я Надії Крупської, яка жодного стосунку до Вінниці не мала. Натомість Михайлина Коцюбинська, за словами Ніни Гнатюк, безпосередньо пов’язана з містом.

"У цьому будиночку, де меморіальна дошка, народилася племінниця Михайла Коцюбинського Михайлина Коцюбинська. Тут вона робила свої перші кроки, тут вона набралася гуманізму, доброти, нескореності, які явила упродовж свого життя. Михайлина Хомівна – лауреат Шевченківської премії, людина з найближчого оточення Василя Стуса. Коли йшли суди над Стусом, Михайлину багато разів викликали на засідання при парткомах, обкомах, різних інстанціях і вимагали, щоб вона зреклася Стуса, шістдесятництва і написала покаянний лист. Вона сказала, що не може це зробити. Тоді їй сказали вибирати – або партквиток, або щось інше. Вона сказала: "Я вибираю гуманістичні ідеали, я ніколи не зраджу тим ідеалам, яким служив Михайло Коцюбинський". Мені дуже хотілося б, щоб оцей "квартал Коцюбинського доповнився ще однією інституцією, яка б носила ім’я Михайлини Коцюбинської", – сказала Гнатюк.

Нагадаємо, торік у цій бібліотеці розмалювали стіни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook