Десять речей, про істинне призначення яких ви не здогадувались

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака
Depo.
15 листопада 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Десять речей, про істинне призначення яких ви не здогадувались
Десять речей, про істинне призначення яких ви не здогадувались

Нас оточують тисячі дрібниць, які ми бачимо так часто, що вже звикли до них і не помічаємо їх. Але чи замислювалися ви про справжнє призначення цих речей? Ось кілька цікавих прикладів, які розкривають секрети непомітних для нас пристосувань, пише Depo.Вінниця з посиланням на BrightSide.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 1

Петелька на сорочці ззаду

Є три можливих варіанти використання. Перший і найочевидніший - щоб вішати сорочку. Другий, можливо, тягнеться з тієї епохи, коли носили зйомні й накрихмалені комірці і краватки, які були більше схоже на шарфи, і їх треба було якось фіксувати. Можливо, цю петлю стали робити якраз для цього.

Третій варіант несподівано романтичний - в одному американському університеті студент, який зустрічався з дівчиною, зрізав цю петлю в знак того, що він зайнятий. А дівчина, в свою чергу, носила шарф з емблемою університету свого коханого.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 2

Циліндр на дроті зарядного пристрою

Ви напевно помічали цей невеликий циліндр на шнурі від зарядки ноутбука. Ця дуже важлива дрібниця - феритовий фільтр. Він пригнічує високочастотні перешкоди в електричних ланцюгах.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 3

Дірочка в ковпачку кулькової ручки

Багато людей мають звичку гризти ручку або ковпачок. Отвір в ковпачку зроблено на той випадок, якщо людина випадково проковтне ковпачок і він застрягне в горлі - тоді можна буде дихати через отвір, поки чужорідний предмет не витягнуть.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 4

Отвір в ложці для спагетті

За допомогою отвору в ложці для спагетті можна вимірювати кількість пасти для стандартної порції.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 5

Зразки матеріалу на новому одязі

Насправді ці шматочки передбачені зовсім не для того, щоб закрити дірку в новому одязі. Виявляється, на них потрібно пробувати, як відреагує матеріал вашої нової сорочки на пральний порошок або відбілювач.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 6

Маленька кишенька на джинсах

Найпоширенішою відповіддю на питання, навіщо на джинсах роблять цю маленьку кишеньку, - для носіння там контрацептивів. Звичайно, крім презервативів, в цю кишеню поміститься ще купа дрібниць, проте спочатку у нього було цілком певне призначення. У 1873 році джинси Levi's випускалися зі спеціально відведеним місцем для кишенькових годинників.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 7

Отвір у вікнах літака

Для ілюмінатора в літаках використовуються кілька шарів міцного прозорого пластика, які утворюють своєрідний «склопакет». Вікна витримують величезні навантаження і останнім часом робляться з високоміцного акрилового пластика. Внутрішнє скло не настільки міцне і виготовляється з більш дешевого оргскла. Воно слугує для кращої шумо- і теплоізоляції салону, створюючи повітряний прошарок між собою і зовнішнім вікном.

Тому існує ризик, що в разі великої різниці тисків в проміжку між склами і в салоні внутрішнє «скельце» може не витримати і лопнути. А маленький отвір дозволяє нормалізувати тиск, відводячи зайве повітря з міжскляного простору, або навпаки.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 8

Блакитна половина гумки

Запитайте будь-кого, навіщо потрібна блакитна половинка гумки, і вам напевно дадуть відповідь: щоб затирати чорнило ручки. Це не зовсім вірно. Спочатку ця половинка призначалася для видалення напису олівцем з щільного паперу. Рожева частина зазвичай залишає сліди, стираючи олівець не до кінця, а ось блакитна гумка видаляє всі.

Творці цієї гумки скоро зрозуміли, що люди не здогадалися використовувати блакитну половинку за призначенням, і вирішили, що краще адаптуватися і рекламувати ластик по-новому.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 9

Горизонтальні петлі для гудзиків

Ще одна загадка сорочок. Ви коли-небудь помічали, що петлі для самого верхнього і нижнього гудзиків горизонтальні, а решта вертикальні? Це пов'язано з тим, що саме ці два гудзики з більшою ймовірністю можуть розстібнутися. А горизонтальні петлі перешкодять їм.

Навіщо маленькі кишеньки на джинсах і дірочка у вікні ілюмінатора літака?  - фото 10

Зайві дірочки на кросівках

Напевно ви бачили додаткові дірочки на кросівках, не розуміючи, навіщо так високо протягувати шнурки. Насправді ці отвори створені для того, щоб зафіксувати взуття на нозі і запобігти зісковзуванню і натиранню, коли ви займаєтеся спортом.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах