UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Наказ №00485: У Вінниці відкрилась виставка про антипольську операцію НКВС в радянській Україні

Виставка характеризує період Великого терору в УРСР, зокрема, репресивну акцію, яку було проведено за, так званою, "національною лінією" проти польського населення України

Наказ №00485: У Вінниці відкрилась виста…

До 19 квітня, у холі міської ради вінничани можуть відвідати виставку "Наказ №00485. Антипольська операція НКВС в радянській Україні 1937-1938 рр.". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

За словами голови польського Інституту Національної пам’яті Ярослава Шарека, планується й надалі розповсюджувати знання про цю історію на Заході Європи.

"Ми нещодавно знову пройшли шлях, який пройшли Семен Петлюра та Йозейф Пілсудський 100 років тому. Договір, який вони підписали 100 років тому, сьогодні для нас є інспірація. Юзеф Пілсудський казав, що немає вільної Польщі без вільної України. Але тоді вдалося затримати більшовиків тільки перед Варшавою, а не перед Києвом. Україна та український народ став жертвою комуністичного режиму. Про це свідчать багато могил, частину яких до сьогодні ще не знайшли. Для поляків, які тут проживали і хотіли свідчити про те, що вони поляки –  це означало смерть. З документів знаємо, що жертвами антипольської операції НКВД стало більше 100 тисяч поляків. Але насправді їх було набагато більше. Потім певний період про ці жертви не пам’ятали. Але пам’ятати потрібно, і для цього ми й організували виставку", – зазначив Ярослав Шарек.

Генеральний консул Республіки Польща Дамян Цярціньський переконаний, що виставка дуже важлива сьогодні в Україні, де на Сході відбувається війна.

"Сьогодні чули, що ще один український солдат помер від пострілів і це також є сигналом для Європи, що треба все зробити для того, щоб таких конфліктів не було. Потрібно, щоб про історію дізнавались, щоб світ не був байдужим до того, що відбувається в різних країнах та Україні зокрема", – зауважив Генконсул.

Директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун розповів: "Факти, які ми сьогодні бачимо, для нас є дуже важливими. Ми повинні усвідомлювати, що ще кілька поколінь тому, і сьогодні ще живі ті, хто тоді народились, людину могли знищити просто за те, що вона належала до іншої національності, мала походження не з такої родини як слід, або просто щоб виконати план. Ми сьогодні живемо зовсім в іншому світі, якщо ми не будемо пам’ятати про це, ми не зможемо реально оцінювати сьогоднішні можливості і загрози".

Нагадаємо, що у Вінниці відкрили перший в Україні пам'ятник Симону Петлюрі у повний зріст.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme