Як вінницькі урбаністи створюють концепцію лівого берегу Бугу

Тематичні локації, прогулянкова алея та велотраса мають привабити жителів міста до річки 

Depo.
19 травня 2017 13:11
ФОТО: depo.ua

Як зробити береги Південного Бугу привабливими для вінничан? Над цим думають вінницькі урбаністи, архітектори та жителі з активною позицією у рамках програми воркшопів "Набережні Вінниці. Активація", що з 17 травня проходять у місті, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Під час перших двох зустрічей учасники сформували головні пріоритети для перетворення набережної Південного Бугу на привабливий міський простір, де було б комфортно різним категоріям. Серед запропонованих варіантів було створення уздовж всієї набережної цілої низки тематичних майданчиків, де кожен житель міста міг би знайти для себе щось цікаве і необхідне – спортивні зони, літній театр та кінотеатр під відкритим небом, місце для відпочинку мам з дітьми, майданчик для вигулу собак, а також навчальні локації, зокрема, майданчик з імітацією дорожніх умов, де поліцейські могли б навчати дітей правилам дорожнього руху.

Усі локації між собою мають з'єднуватись довгою алеєєю з півночі на південь, що може мати кілька призначень – прогулянкова та бігова доріжка, а також велосипедна траса.

Разом із тим учасники воркшопу визначили й цілу низку перешкод, які можуть завадити концепції "ідеальної набережної". Насамперед, звернули увагу на екологічну ситуацію з Південним Бугом і ускладнений доступ до води, адже через місцями хаотичну забудову, що виникла упродовж багатьох років, доступ до ріки став обмеженим. Крім того, проблему створюють і нові проекти, що уже реалізуються, як-то будівництво розважальних закладів безпосередньо на березі Бугу і відсутність гарантій, що згодом доступ до води у тих місцях не стане обмеженим.

Вінниця

Триденна програма воркшопів, ініційованих Агенцією просторового розвитку Вінниці та Інститутом розвитку міст, завершується 19 травня. Під час фінальної зустрічі учасники мають представити загальну картину розвитку набережної на лівому березі Південного Бугу.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця