На Вінниччині зросла кількість жертв тихого полювання

На території області чітко простежується тенденція до щорічного збільшення випадків отруєнь людей дикорослими грибами

З початку року на Вінниччині 42 людини звернулися по медичну допомогу з приводу отруєнь грибами. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланнями на Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

На території області чітко простежується тенденція до щорічного збільшення випадків отруєнь людей дикорослими грибами.

У 2015 році від отруєнь грибами в області постраждало 15 осіб, в 2016 - зареєстровано 16 випадків отруєння, в 2017 році - 62. За період 2018 року вже 42 жителя області звернулись за медичною допомогою після вживання грибів. Більшість потерпілих - дорослі, цього року серед тих, хто отруївся грибами, – лише одна дитина 15 років.

Групові отруєння грибами були зареєстровані у чотирьох випадках, при цьому одночасно постраждало 2-3 особи. В переважній більшості перебіг захворювання був середнього ступеню важкості - 90% , важкий перебіг був лише у чотирьох випадках.

За даними опитування потерпілих, в поточному році мали місце отруєння грибами, зібраними в лісових насадженнях та невстановлених місцях, а не придбаними на ринках чи з рук.

Найбільша кількість жертв тихого полювання зареєстрована в Шаргородському - 8, Жмеринському - 6, Крижопільському - 6, Вінницькому - 3 районах та в м. Вінниця - 5, Могилів-Подільський - 5. По одному випадку зареєстровано в Муровано-Куриловецькому, Бершадському, Чернівецькому, Тростянецькому та Калинівському районах.

В Шаргородському районі постраждалі збирали гриби в "лісі Роля" (за назвою потерпілих) поблизу Шаргорода, лісі біля сіл Садківці та Івашківці. В Жмеринському районі найбільше випадків пов'язані із збиранням грибів в Чернятинському лісі. В Крижопільському районі повторювались випадки збирання грибів в Шарапанівському лісі. В Козятинському районі - в лісі сіл Нападівка та Мухівці. У Вінницькому районі декілька постраждалих збирали гриби в лісі села Рівець.

Нагадаємо, торік вінничанка нагодувала трирічну дитину отруйними грибами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця