UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Вінниччині зросла кількість випадків занедбаного раку


Причиною цієї проблеми головний онколог області вважає скасування диспансеризації

На Вінниччині зросла кількість випадків…

На Вінниччині почала зростати кількість занедбаних випадків онкологічних захворювань. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку головного лікаря Подільського регіонального онкологічного центру Володимира Шамрая.

Причиною цієї проблеми Шамрай вважає скасування диспансеризації.

"З минулого 2018 року таке звичне для українських медиків і пацієнтів явище, як диспансеризація стало історією. Хтось скаже, що це спадок, який дістався вітчизняній медицині з радянського минулого, і його вже давно потрібно було позбутися через недієвість. Натомість запровадити щось, враховуючи потреби часу, накшталт, скринінгових програм, як пропонує МОЗ. Однак регулярні скринінгові огляди на державному рівні поки що не впроваджені, а наслідки скасування диспансеризації передракових захворювань вже відчутні, і на жаль, вони не позитивні (МОЗ скасувало ведення контрольної карти диспансерного нагляду форми №30/о)", – пише Шамрай.

Без диспансерного спостереження, на думку Шамрая, ситуація тільки ускладнюватиметься.

"На сьогодні доведено, що передракові захворювання молочної залози, шийки матки, колоректального раку мають високий ризик щодо переродження у рак. Диспансерне спостереження та своєчасне лікування таких пацієнтів попередять розвиток онкозахворювання, або ж сприятимуть ранньому його виявленню. Адже потрібно пам’ятати, що злоякісні новоутворення є основною причиною інвалідності та передчасної смертності населення. Вже нині спостерігається негативна тенденція –кількість занедбаних випадків онконедуг почала зростати", – йдеться далі у повідомленні.

На Вінниччині минулого року своєчасно у І-ІІ стадії діагностовано злоякісні новоутворення усіх локалізацій у 58% хворих, що гірше на 3,8%, ніж у 2017 році. Питома вага занедбаних випадків злоякісних новоутворень склала 17,1% хворих проти 13,3% за аналогічний період 2017 року.

"Враховуючи погіршення показників діагностики злоякісних новоутворень, необхідно, навпаки, посилити контроль за якістю та обсягом регулярних медичних оглядів населення, як на первинному, так і на вторинному рівнях надання медичної допомоги задля попередження занедбаних випадків раку, особливо візуальної локалізації. Потрібно повернути відповідальне, а не формальне диспансерне спостереження за пацієнтами із передраковими захворюваннями, допоки дійсно не запрацюють у державі ефективні скринінгові обстеження населення", – пише лікар.

Подільським регіональним центром онкології проводяться своєрідні скринінгові обстеження щодо своєчасної діагностики захворювань молочної залози. Під час таких виїздів вдається оглянути до 100 жінок, з яких у 20 діагностуються фонові, або передракові захворювання, а також захворювання, які потребують оперативного втручання. Діагностуються і злоякісні новоутворення.

"А найголовніше, що під час таких виїздів вдається переконати жінок проходити медичні огляди, проводити самообстеження молочних залоз, своєчасно звертатись за медичною допомогою до профільних фахівців. За минулий рік мамологи ПРЦО побували у 22 районах області. Цього року робота у цьому напрямку буде обов’язково продовжуватися", – стверджує Шамрай.

Користуючись нагодою, головний онколог області звернувся до всіх жителів Вінниччини.

"Звертаюся до кожного свідомого вінничанина: не забувайте дбати про власний стан здоров’я та працювати на перспективу, не нехтуйте щорічними медичними оглядами.  Змінюйте ставлення до власного здоров'я, а при ознаках найменшого недомагання не займатеся самолікуванням, а одразу звертайтеся до лікаря", – завершує своє повідомлення головлікар онкоцентру.

Нагадаємо, на Вінниччині затримали спритників, які наживалися на біді онкохворих людей.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme