Вінничанки стали депутатами завдяки "ходінню від дверей до дверей"

Громадські активістки провели гендерний моніторинг місцевих виборів-2015
Depo.
23 грудня 2015 09:17
ФОТО: depo.ua
Вінничанки стали депутатами завдяки "ходінню від дверей до дверей"
Вінничанки стали депутатами завдяки "ходінню від дверей до дверей"

Вінниччина не реалізувала в повній мірі гендерну квоту на виборах, хоча і стала однією з прогресивних областей, в якій до рад різних рівнів пройшло чимало жінок. "Гендерний моніторинг міцевих виборів 2015" провело об'єднання "Жіночий консорціум України", повідомляє Depo.Вінниця

Так, в обласній раді депутатами стали 10 жінок, хоча зареєструвались 249 кандидаток. До районних рад пройшло 194 жінки з 1799 зареєстрованих кандидатами. До Вінницької міської ради потрапило 9 жінок.

За словами координаторки проекту на Вінниччині Ольги Шевчук, однією з умов, які допомогли жінкам перемогти, став творчий підхід до агітації. Вони більше використовували особисте спілкування зі своїми виборцями, часто агітуючи "від дверей до дверей". 

Разом з тим експерт переконана, що у жінок було і чимало перешкод. Передусім - високий рівень моральних та психолоічних переживань. Крім того, партії, від яких ішли жінки, хоч і не чинили перешкод, проте, і не допомагали. У деяких випадках перепоною для проходження до ради ставав вік жінки - молодим виборці не довіряли.  

"Крім того, була негарна передвиборна боротьба самих партій. Якщо одна партія розклеювала листівки, то інша їх зривала. В однієї з депутаток просто вкрали білборд", - повідомила Ольга Шевчук.

Серед труднощів минулої виборчої кампанії, з якими зустрілись кандидатки, фахівці називають і несправедливе розподілення округів, коли жінкам діставалися "місця" на околицях міста або у "програшних" районах. 

Активістки, які моніторили гендерне питання у виборчому процесі, зійшлись на тому, що суспільство ще не готове до того, що жінки масово йдуть в політику. Вони кажуть, що до цих пір українські виборці часто керуються стереотипами.  

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця