На Вінниччині завершився вишкіл у патріотичному таборі

Учасниками таборування стали учні та вчителі фізкультури різних сільських шкіл Літинського району та смт Літина, м. Хмільника

У селі Микулинці Літинського району, що на Вінниччині, завершив роботу дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір імені Героїв УПА. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької обласної ради.

Уперше табір було організовано торік.

Учасниками таборування стали учні та вчителі фізкультури різних сільських шкіл Літинського району та смт Літина, м. Хмільника. Програма табору була насиченою: учасників таборування поділили на рої та чоти, обравши командирів, навчали виживання в лісі в екстремальних умовах, провели просвітницькі заняття про бойовий шлях ОУН і УПА на Вінниччині, навчали орієнтування на місцевості, провели заняття з бойового гопака, першої медичної допомоги, здорового способу життя, поводження у разі виникнення надзвичайних ситуацій, військові ігри, нічні чергування тощо. А біля вечірньої ватри таборовики спілкувалися у гурті однодумців, співали українських повстанських та козацьких пісень. У порівнянні з минулим роком було більше учасників та змістовніша програма.

Особливим гостем у таборі був син командира УПА-Південь, полковника Омеляна Грабця "Батька" пан Любомир та його внук Мирослав, які прибули з Коломиї Івано-Франківської області для участі у вишколі. Після завершення таборування в с. Микулинці відбулися традиційні урочистості з вшанування бійців групи УПА-Південь та їхнього командира, полковника Омеляна Грабця.

Додамо, що 10 червня 1944 року поблизу с. Микулинці кілька десятків бійців групи УПА-Південь на чолі з командиром, полковником Омеляном Грабцем "Батьком" було оточено 189-м, 193-м, 209-м батальйонами та 11-м залізничним полком внутрішніх військ НКВС, які мали знищити українських вояків. В густих лозах над річкою Згар на невеликому острівці українські повстанці вирішили пробиватися з оточення. Після донесення сексота Зайцева загін Омеляна Грабця оточили саме тут. Грабець наказав пробиватися з оточення, а сам залишився прикривати відступ своїх вояків кулеметом. Вирватись із оточення вдалося лише кільком бійцям, серед яких була і дівчина, решта загинули героїчно в бою, в тому числі, і Омелян Грабець. Тіло командира енкаведисти відвезли в Літин і показували на пострах місцевому населенню, тримали кілька днів як "приманку", розраховуючи на напад повстанців. Згодом відвезли у невідомому напрямку і закопали. Місце поховання славетного командира повстанців Вінниччини Омеляна Грабця досі не встановлено. Нині у Вінниці і Літині ім'ям Омеляна Грабця названо вулиці, в Літині встановлено меморіальну дошку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook