На Вінниччині закриють 10 шкіл

За словами чиновників, навчання в малоукомплектованих школах неякісне та дороге для бюджету
Depo.
23 лютого 2016 09:34
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині закриють 10 шкіл
На Вінниччині закриють 10 шкіл

У 2016 році на Вінниччині закриють 10 шкіл, а 37 - реорганізують. Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомила перший заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна. 

"У школах, де мало дітей, на дуже низькому рівні якість освіти, адже один вчитель викладає кілька предметів. Крім того, в малоукомплектованих школах навчання дітей обходиться досить дорого для обласного бюджету", - пояснила чиновниця. 

Які саме школи чекає закриття чиновниця не сказала, пояснивши, що наразі в навчальних закладах саме проводиться інформаційна кампанія серед батьків та вчителів. Однак наголосила, що закриють навчальні заклади лише за згоди територіальних громад. Також пообіцяла, що питання підвезення дітей до сусідніх шкіл також буде вирішене. 

Щож до реорганізації навчальних закладів, то її проведуть шляхом пониження їх ступеню: з 11-річної школи зроблять дев'ятирічну. А якщо в селі діяла "дев'ятирічк", але не було наповнення середніх класів, то з неї зроблять початкову школу. 

"Ще один варіант реорганізації - створення навчально-виховних комплексів, коли в одному приміщенні функціонуватимуть і школа, і дитячий садок", - пояснила Чорна.

Минулого року на Вінниччині закрили вісім шкіл, ще 15 - реорганізували.  

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця