На Вінниччині відновлюють повстанську криївку (ФОТО)

Під час толоки в криївці виявили старий дубовий хрест

У Літинському районі, що на Вінниччині, під час відновлення повстанської криївки у Кипоровому Яру виявили старий дубовий хрест. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Фейсбук-сторінку депутата Вінницької обласної ради Володимира Барцьося.

"Він лежав ніби схованим у кущах, нижня частина його, яка була в землі, згнила (думаю він був до 3 метрів висотою). Не виключено, що він стояв десь поруч, а згодом його хтось сюди переніс", – пише про знахідку Барцьось.

"На ньому видно вицвілу фарбу, отже його хтось давно доглядав, але ж як він сюди потрапив- це загадка. Місцеві не знають, лісників старих немає в живих, треба тільки у старожилів питати про хрест і ймовірну могилу у лісі", – йдеться далі у дописі.

"Наша версія така. Цей хрест стояв на братській могилі у лісі. Церкви тут точно не було, для одиночного поховання він завеликий, отже тільки на братській могилі мав стояти, або його хтось сюди переніс з села Пиківська Слобідка", – висловлює припущення депутат.

"У лісі точно не ховали чекістів і вислужників окупантів, поховати могли тільки повстанців або в 20-х, або в період Другої світової. Жодних надписів на ньому немає. Отже, питання залишається відкритим до моменту отримання об'єктивної інформації від місцевих жителів, або проведення у лісі пошуків ймовірного поховання. Якщо вдасться знайти могилу повстанців, це буде сенсація", – розмірковує Барцьось.

Нагадаємо, у заповіднику на Вінниччині проводять квести для школярів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook