Вінницький фермер відбудовує 300-літню козацьку церкву

За найскромнішими підрахунками роботи обійдуться у 3-4 мільйони гривень
Depo.
1 листопада 2016 14:05
ФОТО: depo.ua
Вінницький фермер відбудовує 300-літню козацьку церкву
Вінницький фермер відбудовує 300-літню козацьку церкву

Унікальну дерев'яну церкву козацької доби відбудовують у селі Мала Ростівка, що на Вінниччині, передає  кореспондент Depo.Вінниця.

У селі, де десятки років не було церкви, взялись відновити напіврозвалену культову споруду XVIII століття, а не будувати нову, за ініціативи місцевого фермера Миколи Мотузюка. 

"Хотілося, щоб залишилася церква в якій наші предки читали та слухали молитви. Тому і виникла ідея, щоб зберегти все так, як було 300 років тому. Храм майже 100 років не діє. В 40-му році  він уже був закритий, однак в 43-му тут повінчалися три пари. Після того він фактично не працював", - розвповів Микола Мотузюк.

Вінницький фермер відбудовує 300-літню козацьку церкву - фото 1

За словами благодійника, церкву доведеться відбудовувати з руїн, адже час та люди "зробили свою справу". Щоб зберегти автентиність храму і дізнатись його точний вік, благодійник зробить спектральний аналіз. Він готовий витратити на це "кругленьку" суму грошей, адже переконаний, що національна реліквія має бути вивчена та досліджена.

"Скільки їй років точно ніхто не знає, на наступний рік запланували розкопувати до фундамента, зробити спектральний аналіз взавати  скільки років. Історію ще потрібно вивчити до кінця, тому ми зробимо аналіз скільки б він не коштував, щоб було достовірно. Уже ми робили спектральний аналіз дерева, який показав, що йому триста років", – зазначив Микола Мотузюк.

Вінницький фермер відбудовує 300-літню козацьку церкву - фото 2

Нині уже вирівняли та відбудували  підмурок, встановили підлогу, відновили частину даху. Замовили дзвони та купола. До Нового року церкву не встигнуть повністю  відновити, онак "програму мінімум" постараються виконати, каже фермер.

"В цьому році плануємо поставити вікна, двері, до кінця накрити дах та встановити купола. Стіни зроблені із дуба,  майже всі збереглисяся, лише частину ми замінили. Дах та підлога були сосновими, ми такими їх і зробили. А роботи там дуже багато. Потрібно всередині дошкою оббивати, так як воно було колись та розписувати понад 120 квадратних метрів інтер'єру",  -  ділиться планами Микола Мотузюк.

Вінницький фермер відбудовує 300-літню козацьку церкву - фото 3

За словами благодійника, місцеві люди не чекають на остаточне відновлення святині і вже почали збиратися на богослужіння. Священик УПЦ київського патріархату їздить сюди із сусіднього села. Тут у Покровській церкві провели уже три служби. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах