На Вінниччині відкриють пам’ятний знак на честь прем’єр-міністра Ізраїлю

Леві Ешколь народився в Оратові
Depo.
22 вересня 2016 14:56
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині відкриють пам’ятний знак на честь прем’єр-міністра Ізраїлю
На Вінниччині відкриють пам’ятний знак на честь прем’єр-міністра Ізраїлю

У жовтні цього року в селищі Оратів, що на Вінниччині, планують відкрити пам’ятну дошку видатному ізраїльському політичному діячеві Леві Ешколю (Леву Школьнику). Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Інформаційну Вінниччину.

Відповідне рішення ухвалила Оратівська селищна рада в серпні цього року. Пам’ятний знак встановлять у центрі селища.

Леві Ешколь (Лев Школьник) народився 25 жовтня 1895 року у містечку Оратів – тоді ще Київської губернії Російської імперії. У 14 років вступив до гімназії у м.Вільнюсі, де згодом став членом радикальної молодіжної сіоністської організації "Цеіре Сіон", яка боролася за заселення Палестини і створення держави Ізраїль.

Емігрувавши до Палестини, Ешколь працював простим робітником. Пізніше разом з друзями створив  кібуц "Дганія Бет" і активно долучився до політичної діяльності. Після створення держави Ізраїль очолював міністерство сільського господарства та розвитку, фінансів, у 1948 р. він був генеральним директором Міністерства оборони, активно працював над створенням оборонної промисловості, налагодив партнерські зв'язки Ізраїлю з США. У 1963-1969 рр. був прем’єр-міністром Ізраїлю.

У роки прем’єрства Леві Ешколя були встановлені дипломатичні відносини між Ізраїлем та Німеччиною, налагоджені зв’язки й з іншими державами. У цей же період, у червні 1967 року, Ізраїль здобув перемогу у шестиденній війні проти Єгипту, Сирії та кількох інших країн.

26 лютого 1969 року Леві Ешколь помер від інфаркту. Незадовго до смерті він з великою любов’ю згадував Оратів часів свого дитинства.

"Я чудово пам’ятаю двір із великою кількістю корів і курей. Від нього у мене залишилось почуття сільського життя. …мій батько був селянином за природою і найкращими днями для нього були ті, що він провів у полі", - згадував Ешколь.

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця