ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Вінниччині катастрофічний дефіцит вакцин

Чиновники запевняють, що деякі вакцини мають надійти найближчим часом, однак
Depo.
7 квітня 2016 11:35
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині катастрофічний дефіцит вакцин
На Вінниччині катастрофічний дефіцит вакцин

На Вінниччині критична ситуація з вакцинами - їх тотально не вистачає. Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомила начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації Тетяна Бондаренко.

За словами чиновниці, така ситуація практично з усіма необхідними вакцинами. Частково область забезпечена лише препаратами від гепатитів, кіру, паротиту, краснухи (КПК) і поліомієліту.

"Протягом минулого року ми були забезпечені вакциною від туберкульозу на 10% від потреби; вакцинами від дифтерії, кашлюка та правця - близько 30%. Від гепатиту В імунізували третину дітей до року, а старших - менше половини. Вакцинацію від кіру, паротиту, краснухи отримали лише 14% дітей до року і 25% старших малюків", - розповіла Бондаренко.

За словами чиновниці, купити вакцини в аптеці теж практично неможливо. Адже поки не забезпечені лікарні, виробник не має права продавати препарати в приватні аптечні мережі.

Щоправда, за інформацією Міністерства охорони здоров'я, найближчим часом Україна має отримати вакцини від гепатиту В, кіру, краснухи, паротиту. А от АКДП-вакцини (коклюшно-дифтерійно-правцеве щеплення) найближчого місяця не буде.

"Виробників вакцини у всьому світі невелика кількість - близько 7-8 потужних підприємств. Виробництво вакцини - планований процес і ми стоїмо в черзі, щоб виробник виробив і продав її нам. І найближчого місяця поставок, на жаль, не передбачається", - розповіла Бондаренко.

Нагадаємо, що в пологових будинках Вінниці відсутні вакцини від туберкульозу. Відтак дітлахів виписують без щеплення БЦЖ.

Читайте також: Вінничани їдуть до Білорусі, аби не вмерти від сказу

Більше новин Вінниці та області