На Вінниччині в селі-заповіднику масово купують хати (ФОТО)

Скуповують нерухомість у Буші здебільшого вінничани, кияни та одесити

У селі Буша Ямпільського району, що на Вінниччині., скуповують хати, щоб перетворювати їх на міні-готелі. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

За рік було продано близько 10 приватних помешкань. Скуповують нерухомість тут здебільшого вінничани, кияни та одесити. Хтось для себе, хтось для бізнесу.

У 2000 році постановою Кабінету Міністрів України в Буші тут створено Історико-культурний заповідник. До сьогодні у селі зберігся дохристиянський скельний храм V—XVI ст. н. е. з унікальним художнім рельєфом. Відвідати його їдуть навіть з Перу. Ще туристів приваблюють Гайдамацький яр, пам'ятки археології від ІІІ тис. до н. е. до ХІІ ст. н. е., залишки фортеці та підземних ходів XVI–XVII ст.

А на території приватної садиби розташована міська ратуша XVI ст. Ще є парк історичної скульптури, де щорічно проводяться міжнародні зустрічі скульпторів-каменотесів, та музеї: археології, етнографії, оборони Буші та музей подільської кераміки.

Від моменту створення заповідника, у селі розпочався розквіт туристичної галузі. Ще три роки тому його відвідали понад 30 тисяч туристів. Були гості з США, Австралії та Франції. Кількість туристів щорічно зростає.

"Свого часу багато жителів виїхали з села. Хтось помер. Залишаються багато пустих хат. Але їх почали скуповувати. Спочатку хати були геть недорогі. Загалом купували вінничани, кияни, потім і одесити. З приміщень створюють готелі для розміщення туристів. Беруть стареньку хату, яка залишилась у більш-менш нормальному стані. Роблять там ремонт з усіма зручностями. І здають. Хтось робить навіть цілі туристично-розважальні комплекси. Найбільше садиб придбали за останні роки у центрі села", - розповідає місцева жителька Ірина.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook