UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Вінниччині спека примусила лісівників вирощувати екзотичні горіхи

Щоб створити біологічно стійкі та продуктивні лісові насадження, лісівники шукають альтернативу вразливим до високих температур видам дерев

На Вінниччині спека примусила лісівників…

Україна, у зв’язку з підвищенням температурного режиму та зниженням рівня ґрунтових, вод втрачає тисячі гектарів лісу. Наші ліси всихають, стаючи вразливими до шкідників та хвороб лісу. Лісівники Вінниччини, щоб створити біологічно стійкі та продуктивні лісові насадження, шукають альтернативу вразливим до високих температур видам дерев, вводячи в лісові насадження екзотичні для подільських дібров породи. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес службу Вінницької ОДА.

Як повідомив директор Гайсинського лісгоспу Микола Лащенко, у 2018 році гайсинські лісівники виростили 1 тис. шт. сіянців гікорі білого, а вже цього року за участі гікорі білого було створено 3 га лісових культур.

Гікорі білий (карія пекан) - це цінний екзот із родин горіхових, батьківщиною якого є Північна Америка. Американські штати Техас, Айова, Флорида та Мексика, схили Аппалачів – ось рідні місця цієї породи. Маленький горішок, який практично не має харчової цінності, але дає життя прекрасній деревині.

Гайсинські лісівники мають власну якісну насіннєву базу цього інтродуцента (інтродуценти – це рослини, переселені в місцевість, де раніше вони не росли). У Гайсинському лісництві (кв. 58) на площі 1,2 га ростуть 49-річні лісові культури гікорі із висотою деревостану 18 м. До речі, тут же у 70-х роках лісівники висадили ще один вид із родини горіхових – горіх Зібольта. Певний час насадження гікорі у Гайсинському лісництві мали статус насіннєвої плантації. З часом під час проведення базового лісовпорядкування це насадження було переведене у лісові культури, але гайсинські лісівники продовжують тут заготовляти горіхи гікорі для власних розсадників. У 2018 році у лісництві заготовили 10 кг чистого насіння гікорі білого, повідомив головний лісничий лісгоспу Сергій Руденко.

Росте гікорі білий і в Соболівському лісництві.

"Це дійсно цінна порода, перспективна у вирощуванні, деревина має хороші властивості. Морозостійкий, не вибагливий до родючості ґрунту і як усі представники родини горіхових - стійкий до посухи, хвороб, шкідників та пошкодження дикими звірами. Саме тому Гайсинський лісгосп створює лісові культури із насадженнями гікорі білого. Ми висіваємо насіння гікорі у базовому лісорозсаднику ДП "Гайсинський лісгосп" та у лісових розсадниках лісництв для вирощування садивного матеріалу для власних потреб", - розповідає Анатолій Кошельник, інженер з лісокористування ДП "Гайсинський лісгосп".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme