На Вінниччині схилилися пам’яті Героїв "Літинських Крут"


У березні 1919 року в нерівному бою з московсько-більшовицькими окупантами полягло кількасот беззбройних новобранців Армії УНР

У Літині Вінницької області громада відзначила сторіччя трагедії, яку ще називають "Літинськими Крутами". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Інформаційну Вінниччину".

У березні 1919 року в нерівному бою з московсько-більшовицькими окупантами полягло кількасот беззбройних новобранців Армії УНР.

У пам'ять про ці події студенти пройшли ходою до могил загиблих українців. Зокрема на старому кладовищі селища залишилася братська могила з великим хрестом на кургані та могила загиблого учасника подій, сотника Армії УНР, літинчанина Юрія Скотницького. Біля могил заупокійне богослужіння провів протоієрей Андрій Грабар.

Продовжилися заходи із вшанування пам’яті борців за незалежність України у районному будинку культури. Учасники дивилися відеохроніки, співали патріотичні пісні та читали поезії. Наостанок біля клубу зварили куліш.

Нагадаємо, що 100 років тому біля залізничної станції Крути за 130 кілометрів від Києва відбувся бій між 4 000 більшовиків та 400 юнкерів і студентів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця