На Вінниччині "швидкі" підключать до надсучасних цифрових технологій

Медики "швидких" Жмеринського округу тестуватимуть хмарну медично-облікову систему
Depo.
27 липня 2016 12:34
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині "швидкі" підключать до надсучасних цифрових технологій
На Вінниччині "швидкі" підключать до надсучасних цифрових технологій

У серпні на базі Жмеринської станції швидкої допомоги запрацює "хмарна" обліково-медична система "igiMed" Мольфар. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

За словами керівника проекту "igiMed" Мольфар Катерини Савчук, програма починає роботу з моменту дзвінка на службу "103", де диспечер створює електронну картку хворого, яку передаватиме на планшет або комп'ютер бригади "швидкої".

На Вінниччині "швидкі" підключать до надсучасних цифрових технологій - фото 1

"Лікар "швидкої" доповнюватиме її та направлятиме на приймальне відділення центральної лікарні, куди буде направлений пацієнт для лікування. У лікарні уже готуються до прийому хворого, пацієнту не потрібно чекати і це значно збільшить його шанси на якісне одужання", - наголосила Савчук.

Вона каже, що на Жмеринську станцію медичної допомоги, а це чотири райони: Літинський, Барський, Тиврівський та Жмеринський, буде передано 16 планшетів.

На Вінниччині "швидкі" підключать до надсучасних цифрових технологій - фото 2

"Планшети закупленні екстреною медициною ще кілька років тому для всієї області, комп’ютери є в кожній лікарні, тут не потрібно додаткових витрат. Зайшли в систему і працюємо. Картка може заповнюватися навіть без доступу до Інтернету. Лікар вводить потрібну інформацію і натискає "зберегти". Як тільки з'являється Інтернет, вся інформація автоматично потрапляє на сервер", - зауважила керівниця проекту.

Програмне забезпечення для нової медичної системи розробили волонтери, відтак його передано екстреній медицині безкоштовно. До кінця тижня вони навчать 150 медиків користуватися ґаджетами та новою системою. Спочатку програма запрацює у тестовому режимі, аби виявити її неточності. Після того, як система ефективно запрацює у цивільній медицині, її планують перенести на військову. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця