На Вінниччині шукатимуть людей без громадянства

Пілотний проект, який проходив в Одеській області, хочуть реалізувати і на Вінниччині

На Вінниччині шукатимуть людей без грома…

На Вінниччині розгортають кампанію по виявленню людей без громадянства. Щоправда, поки що інформаційну. Про це сьогодні, 23 грудня, йшлося на круглому столі "Проблеми безгромадянства у Вінницькому регіоні: як повернути до життя "юридичних привидів", повідомляє Depo.Вінниця

Відповідні іформаційні плакати розмістять у сільських, селищних, міських радах, аби особи з такими проблемами знали, куди звертатися. Адже часто такі люди або бояться проявитися, або припиняють оформлення документів через чиновницьку бюрократію. 

Про подібні випадки розповів керівник юридичного відділу Одеської обласної організації Комітету виборців України Ігор Бринош. На Одещині у п'яти районах області проходив пілотний проект, в ході якого польові групи через спілкування з сільськими головами виявляли таких осіб. Таким чином вдалося відшукати близько 500 людей.

"Це були люди з паспортами колишнього радянського созу, невизнаного Придністров'я. Були і такі, в яких з посвідчення особи було лише свідоцтво про народження. А в чотирьох осіб взагалі не було жодних документів", - розповів Бринош.

Через відсутність будь-яких документів такі люди не мають жодних прав: не можуть влаштуватись на роботу, одружитись, отримати будь-яку матеріальну допомогу, голосувати на виборах. Проте, бувають і парадокси: наприклад, молдованина без українського громадянства забрали служити в АТО.

"Тимофій Плешко у минулому - громадянин ще рядянської Молдавської соціалістичної республіки. У дев'яностих роках приїхав до України, тут одружився. Жили з дружиною в Одеській області. Працював  на хлібзаводі, звідки згодом його звільнили,  - розповів Бринош.  

За його словами, коли Тимофій подав документи на оформлення українського громадянства, йому відмовили. Чоловік поїхав назад до Молдови, де виявилось, що у списках його немає. Повернувшись до України, жив, перебиваючись випадковими заробітками. 

Потім Тимофій потрапив під мобілізацію. В зоні АТО служив під Лисичанськом та отримв позивний "Легіонер". Там же його і поранили. Проте статус учасника бойових дій зараз оформити не може.

"Він неодноразово говорив, що у нього немає документів, що він - не громадянин України. Але розбиратися не стали. Пояснили: якщо ти п'ять років живеш на території України, значить, її громадянин. І, виходить, людина життям ризикувала за країну, яка зараз йому нічим допомогти не може", - розповів влонтер. 

На думку Бриноша, якщо промоніторити таким чином області України, то у будь-якій знайдуться такі особи - білоруси, росіяни, вихідці з Середньої Азії, 

Проте, за даними обласної міграційної служби, подібної статистики щодо Вінниччини наразі немає.  

"До нас звертаються люди з паспортами колишнього радянського союзу, причому такими старими, що дивно, як вони збереглися. І ми завжди допомагаємо їх переоформити і йдемо на зустріч. Але про такі випадки, як розповідається, нам не відомо", - повідомив завсектором громадянства Державної міграційої служби у Вінницькій області Олександр Іноземець. 

Особи, яким потрібна допомога в оформленні документів, можуть звертатися на гарячу лінію за тел.: +38(048) 716 46 83

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme