UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Вінниччині шахраї "продають" дешеві трактори і металопластикові вікна

Зареєстровано 27 випадків шахрайства стосовно сільськогосподарської техніки і 46 звернень громадян по наданні послуг зі встановлення метало-пластикових конструкцій

На Вінниччині шахраї "продають" дешеві т…

Нові види шахрайства фіксують на Вінниччині: "ділки" пропонують втричі дешевші трактори та "акційні" металопластикові вікна. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо

Жителі Вінницької області звернулися до Управління захисту прав споживачів, повідомивши про недобросовісне надання послуг та шахрайство зі сторони підприємців. В одному випадку людям пообіцяли трактори за втричі нижчою ціною, в іншому – "акційні" металопластикові вікна.

Про це учора, 31 січня, розповів заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Валерій Сиченко.

Зареєстровано 27 випадків шахрайства стосовно сільськогосподарської техніки. Дві справи дійшли до Верховного суду.

"У сільській місцевості людям пропонують тракторні агрегати для обслуговування своїх земельних ділянок. Якщо трактор стоїть у магазині Вінниці, такий транспорт офіційно коштує 180 тисяч, то його пропонуються за 60-70 тисяч. Громадянин має в той же день перерахувати гроші і через три дні йому обіцяють доставити цей трактор. Два випадки дійшли до Верховного суду і суд визнав дане порушення. Тому фірми вже відшкодували 180 тисяч гривень", - зазначив посадовець.

Болючим питанням Валерій Сиченко називає замовлення метало-пластикових конструкцій. Вінничанам пропонують знижки до 30%, однак поставляти товар не спішать.

"На сьогоднішній день у нас погоджені 46 звернень громадян по наданні послуг зі встановлення метало-пластикових конструкцій. Це дуже болюче питання. Наші "ділки" розповсюджують рекламу в газетах, на автовокзалах, де вказують, що пенсіонерам і ветеранам надається 30% знижки. Ні один із підприємців Вінницької області, крім "Корси", не випускає ці вироби. Всі замовлення проходять через Київ, через інші заводи. "Ділки" беруть гроші, відправляють туди. І у зв'язку з великим надходження замовлень, заводи не справляються. Люди, які ще в серпні та вересні заплатили по 20-30 тисяч, досі не отримали товару", - пояснює Сиченко.

Держспродспоживслужба зібрала всі заяви і звернулася до правоохоронних органів. Виокремили трьох підприємців, які найчастіше фігурують у справі. Один з них боргує людям близько 400 тисяч гривень. За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 190 ККУ (шахрайство).

Управління захисту прав споживачів протягом минулого року отримало тільки 12 скарг щодо купівлі товарів через Інтернет. В усіх випадках заявникам або повернули кошти, або поміняли продукцію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme