На Вінниччині селяни оголосили війну районній владі, яка дала "добро" на відкриття піщаного кар’єру

Під Вінницькою районною радою влаштували акцію протесту та вимагали відставки голови райради Сітарського
Depo.
28 грудня 2016 13:50
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині селяни оголосили війну районній владі, яка дала "добро" на відкриття піщаного кар’єру
На Вінниччині селяни оголосили війну районній владі, яка дала "добро" на відкриття піщаного кар’єру

Сьогодні кілька десятків активістів із Сосонської громади під будівлею Вінницької РДА і районної ради  влаштували акцію протесту. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Так селяни  виступають проти створення у їхньому селі піщаного кар'єру. Свою позицію готові захищати будь-якими методами. За словами представника виконкому Сосонської сільської ради, у 2008 році була перша спроба у великих масштабах  видобувати пісок. Тоді прислухалися  до людей, і селяни впевнені, що їм вдасться відстояти своє право і цього разу.

Більше того, селяни вимагали відставки голови районної ради Сергія Сітарського, адже впевнені, що вчора під час сесії самоврядець  "зіграв"із ними в нечесну гру.

"Вчора Сосонська сілька громада була на сесії районної ради, де розглядалося питання про надання дозволу товариству на виготовлення технічної документації на користування надрами. Депутати в перевагою в один голос проголосували проти  того, щоб надати цей дозвіл. Коли представники нашої громади вийшли , голова районної ради поставив питання на переголосування і  депутати проголосували "за". Людей підло обманули, а кар'єр - це міна уповільненої дії. Пісок буде видобуватися гідромеханічним способом , тобто буде створена калабаня розміром у 42 гектари глибиною 8 метрів , і пісок буде возитися величезними машинами біля будинків, де живуть молоді сім’ї, крім того, що дорога буде розбиватися і оселі тріскатися , цей пісок буде у наших тарілках", - прокоментувала Ірина Романчук .

Спочатку люди помітингували перед будівлею районної ради, а згодом зайшли до зали, де голова обласної ради Валерій Коровій представляв новопризначеного голову Вінницької райдержадміністрації Михайла Демченка. Селяни кажуть , що акція протесту не остання та пообіцяли повернутися  уже в наступному році.

На Вінниччині селяни оголосили війну районній владі, яка дала "добро" на відкриття піщаного кар’єру - фото 1На Вінниччині селяни оголосили війну районній владі, яка дала "добро" на відкриття піщаного кар’єру - фото 2

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця