На Вінниччині принижують гідність затриманих осіб, - моніторингова група

Моніторингова група Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірила ізолятор тимчасового тримання Гайсинського відділу поліції
Depo.
5 жовтня 2016 14:29
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині принижують гідність затриманих осіб, - моніторингова група
На Вінниччині принижують гідність затриманих осіб, - моніторингова група

В ізоляторі тимчасового тримання Гайсинського відділу поліції виявлено низку порушень. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Моніторингова група виявила, що журнал первинного обстеження осіб, які поміщаються до ІТТ, ведеться з порушенням правил, встановлених відомчими наказами МВС. Зокрема в ньому не зафіксовані всі дані про тілесні ушкодження у затриманих.

У кабінеті слідчих та адвокатів недостатньо обладнання. В установі немає кімнати для побачень. 

Ізолятор тимчасового тримання Гайсинського ВП у повному обсязі укомплектований новими матрацами, білизною, ковдрами та рушниками, однак з незрозумілих причин нова постільна білизна на час перевірки була під замком, а шістьом утримуваним особам видали брудні матраци та постіль.

Сантехніка у камерних приміщеннях ІТТ не забезпечує належного змиву, немає мийних засобів. В одній з камер санвузол перебуває у полі зору камер відеоспостереження, що принижує людську гідність і є порушенням права на приватність. Крім того, у камері під час моніторингу перебувала затримана жінка.

Моніторингова група переконана, що таке ставлення адміністрації до утримуваних може розглядатися як порушення прав людини. За результатами моніторингового візиту підготовлено звіт, який буде направлено до органів Національної поліції України.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця