На Вінниччині поменшало донорів крові

Натомість кількість людей, які потребують донорської крові - збільшилася
Depo.
29 листопада 2016 12:55
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині поменшало донорів крові
На Вінниччині поменшало донорів крові

На Вінниччині відчувається скрута із донорською кров'ю, повідомляє Depo.Вінниця. Так, за словами координатора донорства Вінницької обласної станції переливання крові Валерія Нежевенка, нині заклад забезпечений донорською кров'ю лише на 40%.

"Проблема донорства у нас є і залишається . Майже кожного дня ми перебуваємо в пошуках якоїсь групи крові. Раніше запас, наприклад, першої групи крові з позитивним резус-фактором був 160 доз, то зараз лише 60", - зазначив Валерій Нежевенко.

Нині уже важко сказати, яка кров у дефіциті, - каже Валерій Нежевенко. Часи коли невистачало четвертої групи крові з негативним резус-фактором уже пройшли.

"Раніше не вистачало третьої-четвертої групи крові з негативним резус-фактором, зараз ми не можемо прогнозувати. Адже може не вистачити першої групи крові з позитивним резус-фактором. Тієї, що мають майже 50% населення. Взагалі нині не можна спрогнозувати нічого", − зазначив Валерій Нежевенко.

Єдине, що із впевненістю можна сказати, - наголошує Валерій Нежевенко, це те, що в рази зменшилася кількість вінничан, які дарують власну кров тим, хто її потребує.

"Ми у районах проводимо виїзні дні донора, то раніше приходило до ста осіб. Ось планували виїзд у Ямпільський район, а вони сказали, що ні одної людини не відгукнулося, щоб прийти здати кров", - зауважив Валерій Нежевенко.

Нині потенційне коло донорів змінилось. Раніше це були люди у віці, що працювали на заводах, підприємствах, зараз 50% – це молодь, студенство.

"Найчастіше приходять здавати кров вінничани 30-50 років. Однак найактивніші це студенти, вони молодці. Усі здають максимальну дозу - 450 мл крові, у нас не можна ні більше, ні менше. У тих хто має вагу менше 50 кг крові не беремо, бо це не донорство, а крововтрата уже", - наголошує Валерій Нежевенко.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах