На Вінниччині планують установити пам'ятник автору пісні "Гей, соколи" (ФОТО)

Меморіал Тимку Падурі облаштують на його батьківщині

У селі Махнівка Вінницької області планують поставити пам'ятник українсько-польському поетові і музиканту Томашу Падурі. Про це йдеться на сторінці Козятинської районної ради, передає Depo.Вінниця. У цьому селі відбувалося творче становлення Падури, там він і похований.

Над ескізами меморіалу працює заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії Юрій Козерацький. За словами автора, основною метою в процесі роботи було відображення творчої діяльності поета. Відтак народилося дві проектні композиції.

Перша – торбан (музичний інструмент) в обрамленні українського вінка зі стрічками. Друга – у вигляді сонця передає колорит змісту пісень "Гей, соколи" та "За Сибіром сонце сходить". А саме: в промені, які мають вигляд рушників, уплетені зображення соколів та загін летючих вершників.

За баченням скульптура пам'ятник матиме висоту 4 метри, а матеріалом слугуватиме камінь-пісковик або штучний камінь. Місцем для встановлення пам'ятника розглядається територія біля Махнівської музичної школи.

Нагадаємо, в Ужгороді встановили міні-скульптурку угорському композитору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook