На Вінниччині не на жарт взялися за Південний Буг

На 2019 рік запланована розчистка Південного Бугу в межах селища Стрижавка, міста Вінниця, міста  Хмільник та Хмільницького району

На Вінниччині триває комплексне відновлення річки Південний Буг. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Серед основних робіт, які плануються до виконання у цьому році, департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації називає відновлення гідрологічного та санітарного режимів поверхневих водойм області.

Зокрема, заплановано завершення розчистки притоки Бугу річки Десна та реконструкції берегозакріплювальних споруд у межах селища Стрижавка.

У 2018 році такі роботи виконані на суму 4 018,5 тис. грн. Русло розчищено від мулових наносів без заглиблення в корінний ґрунт та без змін умов живлення. Зміцнено береги. Круті повороти закріплені з метою попередження розмивання. Додатково очищено рукав староріччя довжиною 60 метрів, що покращить водообмін та зменшить цвітіння води. Береги сплановані зі створенням захисних валів і засіяні багаторічними травами.

Виникла потреба у проведенні додаткових робіт, що не були передбачені проектно-кошторисною документацією. Уже виготовлена нова проектно-кошторисна документація і в 2019 році на додаткові роботи планується витратити 2152,7 тис. гривень.

На 2019 рік запланована розчистка Південного Бугу в межах селища Стрижавка, міста Вінниця, міста Хмільник та Хмільницького району.

Нагадаємо, місце забору води для Вінниці почистили земснарядом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця