На Вінниччині фармкомпанії блокували життєво необхідну процедуру для хворих людей


Правоохоронці розкрили корупційну схему на діалізному ринку, через яку тисячі українців не могли отримати вчасну допомогу

СБУ розкрила змову фармкомпаній, які блокували діаліз для хворих. Серед тих, кого звинувачують у злочині, лікар одного з вінницьких медичних закладів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Надзвичайні новини".

Правоохоронці розкрили корупційну схему на діалізному ринку, через яку тисячі українців не могли отримати вчасну допомогу, а ціни на ліки штучно завищувались. Тільки у Вінниці це призвело до розкрадання бюджетних коштів на 7 млн грн.

Компанії, що "тримають" діалізний ринок України та займалися блокуванням – ТОВ Діавіта (представляє американську компанію Baxter) та Лінк-Медитал (реалізовують продукцію німецької Fresenius), створили штучний дефіцит на ринку.  Окрім корупційних дій, в яких їх звинувачують правоохоронці, фармкомпанії блокували поставки діалізних препаратів використовуючи можливості Прозорро.  Лише протягом 2017–2018 років одна з фірм подала 32 скарги і заблокувала торги на 582 дні. Інша відповіла 39 скаргами. Загалом торги й відповідно поставки блокувалися протягом 702 днів, що створило проблеми з забезпеченням хворих необхідними препаратами і матеріалами  для проведення діалізу.

Додамо, що штучне очищення організму від токсичних речовин та продуктів метаболізму або діаліз – життєво необхідна процедура для пацієнтів з важким захворюванням нирок, яку хворі змушені проходити кілька разів на тиждень. Це робиться або за допомогою апарату штучної нирки або вдома із застосуванням методів перитонеального діалізу. В Україні  лише за офіційними даними  понад 30 тисяч громадян, які без кількагодинних процедур очищення крові тричі на тиждень не можуть прожити більше, ніж півтора-два місяці.

Нагадаємо, на Вінниччині затримали хабарницю з міграційної служби та її посередника.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця