На Вінниччині через загрозу екологічної катастрофи закривають спиртзавод

З моменту відновлення роботи Тростянецького спиртового заводу у  2015 році жителі селища Тростянець неодноразово скаржилися на сморід та небезпечні викиди з підприємства

Тростянецький спиртовий завод на Вінниччині тимчасово припиняє роботу через загрозу екологічної катастрофи. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Сьогодні, 20 червня, в облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання стосувалося діяльності на території Тростянецької об’єднаної територіальної громади державного підприємства "Тростянецький спиртовий завод" – питання, яке набуло масштабів екологічної катастрофи.

Як зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, з моменту відновлення роботи Тростянецького спиртового заводу у  2015 році жителі селища Тростянець неодноразово скаржилися на сморід та небезпечні викиди з підприємства.

"Це питання не виникло вчора чи позавчора. Неодноразово жителі селища і навколишніх населених пунктів скаржилися на сморід та шкідливі випари. Особливо це відчутно в літні місяці. Цю проблему необхідно вирішувати цивілізовано, оскільки здоров’я людей і чисте довкілля важливіше за прибутки підприємства. Виробництво має бути не лише економічно доцільним, а й екологічно безпечним. Через відсутність належної фільтрації, випари від виробництва призводять до несприятливих наслідків для здоров'я громадян", – зауважив Гижко.

Як зазначив посадовець, є кілька шляхів вирішення питання – підприємство добровільно зупиняє свою діяльність інадає доступ лабораторному центру МОЗ України до полів фільтрації, паралельно розробляється проект вирішення питання з правильною утилізацією відходів. Якщо ж порозуміння досягти не вдається, існує достатньо механізмів, щоб зупинити роботу підприємства в примусовому порядку.

У разі виявлення загрози життю і здоров’ю громадян, спричинених діяльністю заводу, будуть вжиті невідкладні заходи реагування, наголосив Гижко.

Під час засідання представник підприємства запевнив, що на спиртзаводі зацікавлені у якнайшвидшому вирішенні цього питання, однак із закриттям підприємства не згодні.

Як зауважила голова Тростянецької ОТГ Людмила Червонецька, під час виробництва на спиртзаводі протягом доби утворюється 700 кубометрів барди – рідких відходів спирту, що доставляється по трубах на поля фільтрації, розташовані на північ від селища. Їх територія – понад 40 гектарів. Щодобово закачуються тонни органічних залишків, які гниють.

"Уникнути неприємних запахів можна за рахунок переробки відходів чи встановлення біогазової установки. Відходи не повинні зберігатися просто неба. Якщо вже є нестерпний сморід, це означає перевищення допустимої норми парів сірководню в атмосфері", – наголосила Червонецька.

Комісія вирішила призупинити діяльність державного підприємства "Тростянецький спиртовий завод" до повного усунення наслідків екологічної катастрофи, а також підготувати відповідні звернення до Міністерства АПК та "Укрспирту" щодо врегулювання даної проблеми.

Нагадаємо,  в селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області автомобіль з інсектицидами перекинувся в притоку річки Рось, внаслідок чого існувала загроза забруднення річки. У Білій Церкві Київської області прийняли рішення з 23 години відключити водопостачання. Встановлено, що хімікати були викрадені з фермерських господарств Козятинського та Липовецького районів. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення водойми.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця