На Вінниччині через африканську чуму спалили тисячу свиней

Падіж свиней почався ще з 19 травня. Станом на 23 травня загинуло 24 свині

На свинофермах с. Сошанське, які належать СТОВ "Хлібороб", буде вилучено та спалено все свинопоголів’я, а це понад тисяча голів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Козятинської РДА.

На минулому тижні керівник господарства повідомив фахівців районної ветмедицини про загибель 11 свиней. Відібраний патологічний матеріал було направлено для проведення вірусологічного дослідження у випробувальний центр Вінницької регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, де підтвердили захворювання тварин на АЧС.

"Відбулося екстрене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Козятинській РДА, за участі начальника ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій обл. Григорія Сидорука, керівництва району та всіх причетних служб, де обговорено першочергові заходи з ліквідації осередку захворювання та недопущення розповсюдження хвороби. Затверджено план з ліквідації АЧС, виконання яких розпочалося негайно. Серед версій – вірус на свиноферму могли привезти закупівельники", - йдеться в повідомленні.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби Вінницької області Григорій Сидорук наголосив, що в приватному секторі Сошанська, навіть попри те, що ферма знаходиться близько біля села, свиней не вилучатимуть. Тому населенню хвилюватися і панікувати не слід, оскільки цим можуть скористатися нечесні на руку закупівельники, скупивши у них свиней за безцінь. Нині в селі подворовий обхід здійснюють фахівці ветмедицини, проводячи клінічний огляд поголів’я.

Нагадаємо, що раніше в ТОВ "Буша" с.Буша Ямпільсько району Вінницької області було виявлено захворювання свиней на африканську чуму. Тоді було спалено біля трьох сотень свиней.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця