UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Вінниччині археологи розкопали курган

Під час обстеження довколишньої території виявили невідомі до цього кургани, які поступово зникають внаслідок оранки

На Вінниччині археологи розкопали курган…

Археологи досліджують курган на Вінниччині. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Рятівну археологічну службу".

Гайсинська археологічна експедиція НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України розпочала розкопки кургану скіфського часу V-IV ст. до н. е., розташованого на територіїх Гайсинської міської ради.

Як і більшість пам'яток такого типу, цей курган має досить складну історію вивчення – починаючи від аматорських розкопок кінця ХІХ ст.

"На сьогодні фахівці центру провели попереднє обстеження решток кургану. Виявилося, що у 1978 р. він не був повністю розкопаний. Після розчищення території від кущів встановлено, що збереглися східна і західні частини насипу. Водночас зафіксовано велику кількість грабіжницьких ям на всій площі пам'ятки, деякі - досить недавні. Ми проводитимемо дослідження базуючись на інформації про попередні роботи, поєднуючи її із актуальним станом пам'ятки", – розповідає начальник експедиції, молодший науковий співробітник Богдан Сало.

Окрім розчищення решток кургану від рослинності, було також обстежено прилеглу територію. У результаті цього виявили невідомі до цього кургани, які, на превеликий жаль, поступово зникають внаслідок оранки. Про нововиявлені об'єкти культурної спадщини та стан їхнього збереження проінформовано орган охорони культурної спадщини Вінницької облдержадміністрації.

У перші дні досліджень виявили рештки розкопу з 1978 р. та заклали археологічні траншеї вздовж збереженої західної частини насипу. Знайдено також фрагменти керамічного посуду скіфського часу і уламок свердленої сокири.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook