ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Вінниччині 300-літню пам’ятку архітектури точить шашіль

Свято-Миколаївський храм потребує ремонту
Depo.
28 травня 2015 15:31
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині 300-літню пам’ятку архітектури точить шашіль
На Вінниччині 300-літню пам’ятку архітектури точить шашіль


Минулого тижня у Вінниці почали ремонтувати дерев'яну Свято - Миколаївську церкву XVIII століття, повідомляє кореспондент Вінниця.depo.ua.

Діючий храм потребує ремонту: дерев'яних стінах завівся шашіль і точить споруду, крім того,  що храм був обшитий неякісною деревиною і дошки погнили.

"Було видно, що потрібно спасати перлину православ'я. Вирішено робити поточний ремонт. Наразі роботи призупинилися, бо тривають свята - було Вознесіння, наше храмове свято, а ось цієї неділі буде Трійця. Але через місяць храм засяє", запевнив Настоятель Свято-Миколаївського храму ієрей Роман Макар.

У 1970-х роках церква була передана під протекторат відділу мистецтв Вінницького обласного краєзнавчого музею. Але на почату 90-х років культова споруду перейшла у власність громади. Наразі Миколаївська церква перебуває у державній власності.

"Коли робили обстеження храму, помітили, що деревину храму пошкодили шашелі, в деяких місцях дошки погнили. Крім того, частина з них замінена необробленими дошками, з яких не зняли кору, відтак, деревину вподобали шашелі", розповів завідуючий сектором охорони культурної спадщини Михайло Потупчик.

В свою чергу головний архітектор міста Вінниці Олександр Рекута каже, що ремонтні чи реконструктивні роботи потребують відповідних дозвільних документів.

Зараз ремонтні роботи призупинили до приїзду фахівців з Києва, які обстежать архітектурну пам'ятку міста та винесуть рішення щодо подальших робіт. Дозвіл на проведення цих робіт має надати Міністерство культури, з ними ж має укладатися і відповідний договір.

Прес-секретар Вінницької єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату Владислав Демченко запевнив, що ті роботи, які зараз проводяться чи ще проводитимуться із Миколаївською церквою не зіпсують архітектурну пам"ятку XVIII століття.