На Вінниччині 30 ветеранів АТО торік розпочали власний бізнес

55% учасників АТО, які зареєстровані в центрі зайнятості, це люди з сільської місцевості

Торік на Вінниччині 30 демобілізованих учасників АТО, які звернулися до центрів зайнятості Вінницької області, отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

"55% учасників АТО, які зареєстровані в центрі зайнятості, це люди з сільської місцевості. Не так легко зараз знайти роботу власне в сільській місцевості. Друге питання, на яке варто звернути увагу – виплати допомоги. В середньому, вони отримують 4500 тисяч гривень, деякі 7700 – найвищу допомогу по безробіттю. В той час роботодавець пропонує 5500 тисяч гривень. Цей дисбаланс не дає мотивації працевлаштовуватись", – зазначив під час прес-конференції заступник голови ОДА Олександр Крученюк.

"За період АТО до служби зайнятості звернулося 6,6 тисяч демобілізовани бійців. 30% з них були працевлаштовані, це 2 тисяч осіб. У 2018 році ми працевлаштували 464 особи і це найбільше в Україні серед усіх центрів зайнятості. Ми маємо дуже багато позитивних прикладів. Робота у Вінницькій області є, можна стати успішним. Стимулом до праці та зайнятості – надання допомоги одноразово. Це відбувається тоді, коли безробітний відкриває власну справу: він створює бізнес-план, комісія має його затвердити і потім видаються кошти. Зараз це близько 40 тисяч гривень. Найбільша така виплата у 2018 році - 84 тисячі гривень", – каже директорка обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

Демобілізований учасник АТО Андрій Санькович відкрив власну справу – виготовляє дизайнерські вироби з дерева.

"Працюю у своєму гаражі, без будь-якої допомоги. Прибуток йде десь близько 10 тисяч гривень, це вистачає забезпечити себе і свою родину. Займаюсь виготовленням дизайнерських речей – світильники, вироби з дерева. Стартовий капітал, на який мені виділили гроші, – близько 50 тисяч гривень", – розповідає Андрій Санькович.

У центрі ветерани АТО проходять і перекваліфікацію.

"Прийшов з АТО, став на облік у центрі зайнятості, мені почали шукати роботу. Тепер я працюю оператором котельні у лікарні №3. Сам я шофер за фахом, але з віком зір не дозволяє працювати вже по цій спеціальності. У центрі зайнятості мені дали можливість перекваліфікуватись і тепер я працюю оператором котельні", – зазначив Олег Вікторович.

Додамо, що торік із 1717 числа демобілізованих учасників АТО, які звернулися до центрів зайнятості Вінницької області, 30 осіб отримали допомогу для відкриття власної справи, 10 – працевлаштовані на нові робочі місця, за які роботодавцю здійснюється компенсація ЄСВ, 90 осіб проходили професійне навчання, 62 – брали участь у громадських та інших тимчасових роботах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця