На творче змагання до Вінниці приїхали 26 митців

Цього року, окрім традиційного нагородження переможців, уперше відбудеться вручення спеціальної нагороди пленеру – почесного ордену "За розвиток мистецтва"

Учора, 4 червня, у Вінниці на майдані Незалежності розпочався Міжнародний мистецький пленер "Кращий художник/The best artist 2019". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Він проходить у Вінниці вже втретє і цього року триватиме до 15 червня. За звання найкращого художника змагатимуть 26 митців з різних місту України, а також Польщі, Грузії, Таджикистану, Киргизстану та Китаю.

Під час конкурсу художники відтворюватимуть на своїх полотнах наймальовничіші куточки Вінниці та Поділля, проводитимуть майстер-класи, влаштовуватимуть персональні виставки та творчі зустрічі. З творчими візитами відвідають Житомир, Бар, Бушу і Тульчин. 

Під час пленеру його учасники мають написати щонайменше по чотири роботи.

"Цього року на конкурс надійшло 617 заявок, з них ми обрали 85, які боролися за те, щоб потрапити на цей пленер. На жаль, не всі змогли приїхати, оскільки деяким із художників не відкрили візи. Думаю, що учасники покажуть високопрофесійний результат", - народний художник України Володимир Козюк.

Підсумки пленеру будуть оголошені на церемонії нагородження учасників під час фінальної виставки, яка відбудеться 14 червня. Переможці отримають спеціальну відзнаку, виготовлену з коштовних металів. 

За умовами конкурсу, художники обов’язково мають передати дві обрані оргкомітетом роботи з авторськими правами на них, які підуть у фонд проекту. Одна з них увійде до експозиції майбутнього музею історії Вінниці, іншу – подарують меценатам проекту.

Цього року, окрім традиційного нагородження переможців, уперше відбудеться вручення спеціальної нагороди пленеру – почесного ордену "За розвиток мистецтва". Його отримають меценати та діячі культури, які несуть українське мистецтво у світ і забезпечують взаємозв'язок міжнародної творчої спільноти з української культурою. 

Нагадаємо, вінницький художник розмалював "Зорю".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця