Є нововведення: На що слід звернути увагу вінничанам, які претендують на субсидію

З жовтня Кабінетом  Міністрів України внесено зміни  в програму  надання житлових субсидій 

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Про зміни в отриманні субсидій розповіли в департаменті соціальної політики міської ради.

"Зазначеними змінами передбачено право на отримання державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг домогосподарствам, яких опалювальна площа житла не перевищує кв.м для квартир та 200 кв.м для індивідуальних будинків. Нагадаємо, що раніше враховувалася загальна площа житлового приміщення", – каже директор департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.

Крім того, у разі, коли член домогосподарства через хворобу перебуває в складних життєвих обставинах, або в складі домогосподарства є працездатні алко-, наркозалежні (за наявності довідки від лікаря) і в них немає доходів, субсидія може бути призначена за рішенням комісії.

"Право на отримання субсидії отримали й ті домогосподарства, в яких один з членів родини працює офіційно за кордоном та сплачує в тій країні податки, що підтверджується документально. Отримання субсидії на понаднормову площу отримали непрацездатні непрацюючі громадяни, які отримують пенсію через втрату годувальника, за вислугу років, а також особи, які отримують державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю", – додала Войткова.

Субсидію можуть отримати громадяни, в яких є заборгованість з сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця. При розрахунку субсидії до сукупного доходу сім'ї не враховуються сплачені аліменти.

Валентина Войткова наголосила, що зміни стосуються й сплати обов'язкового відсотка платежу. З жовтня 2018 року, якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, одержувач житлової субсидії має право сплачувати тільки вартість фактично спожитої послуги.

У департаменті повідомили, що громадянам, які звернулися за призначенням житлових субсидій з травня 2018 року і в них протягом неопалювального періоду не відбулося ніяких змін, субсидія на опалювальний період 2018-2019рр. буде розрахована автоматично.

Нагаждаємо, ті, хто в попередній опалювальний період зекономив енергоресурси, які використовувались для опалення, ще можуть монетизувати субсидію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця