У старій церкві на Вінниччині знайшли послання та склеп з останками

Близько століття під підлогою посеред храму покоїлась родина священника, а у вівтарі була захована записка для нащадків
Depo.
20 липня 2016 10:23
ФОТО: depo.ua
У старій церкві на Вінниччині знайшли послання та склеп з останками
У старій церкві на Вінниччині знайшли послання та склеп з останками

У селі Глухівці Козятинського району, що на Вінниччині, під час ремонтних робіт в храмі святої великомучениці Параскеви П'ятниці було знайдено 70-річну пляшку з запискою, а також склеп з останками родини священника.

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на районну газету "Вісник Козятинщини".

За словами старости Глуховецької громади Івана Франчука, будівельники натрапили на поховання родини першого священника, який збудував храм більш як півтори сотні років тому. 

"Коли почали зривати підлогу, виявили склеп, у якому дивом збереглися два дорослих і один маленький гроби з останками. Ми думаємо, що це отець Павел, який будував цю церкву у 1851 році, з матушкою та дитиною", - каже Іван Франчук.

Священнослужителі, які першими спустились в усипальницю, розповідають, що там були явні ознаки варварського пограбування - в гробах панотця та матушки очевидно шукали коштовні речі. Протоієреї Володимир Лєванчук та Володимир Пялковський дивуються, що час зовсім не пошкодив дерев’яні кипарисові хрести, які очевидно були на тілах священика та матушки. Також добре збереглись гроби та ікони, на яких зображені херувими. Найкраще, за їхніми словами, зберігся дитячий гроб. 

Священики провели молебень над останками тіл, окропили їх водою та поклали назад до склепу. Після ремонту вхід до склепу замурують, аби до нього не було доступу ні людей, ані повітря. 

На Козятинщині  знашли пляшку з посланням та склеп з останками тіл (ФОТО) - фото 2

На Козятинщині  знашли пляшку з посланням та склеп з останками тіл (ФОТО) - фото 4

Ще однією цікавинкою, на яку натрапила ремонтна бригада - скляна пляшка із запискою. Її знайшли, розібравши вівтар храму. 

Староста Іван Франчук каже, що записка на диво добре збереглася. Вона датована 1 вересня 1941 року. У ній йдеться про освячення престолу храму. Зокрема, перераховуються імена священнослужителів, які брали в ньому участь. Місцеві духівники вважають, що запис робив колишній настоятель храму, відомий священик та цілитель Іоан Дубровський. Мовляв, таким чином пресвітер нагадує про себе напередодні 140-річчя від дня свого народження, який глухівчани відзначатимуть восени.

За словами старости громади, послання в пляшці повернуть на місце, коли освячуватимуть престол храму після завершення усіх ремонтних робіт. 

На Козятинщині  знашли пляшку з посланням та склеп з останками тіл (ФОТО) - фото 7

Нагадаємо, що торік на території глуховецького храму сталося диво: на зрізі ясеня з’явився силует людини, в якому селяни вбачають священика-цілителя Іоана Дубровського.

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця