На честь вінницьких "поспішайок" запустили кульки і підсвітили собор

У Вінниці вперше відзначили Міжнародний день передчасно народжених дітей
Depo.
18 листопада 2016 15:21
ФОТО: depo.ua
На честь вінницьких "поспішайок" запустили кульки і підсвітили собор
На честь вінницьких "поспішайок" запустили кульки і підсвітили собор

Учора, 17 листопада у Вінниці вперше відзначили Міжнародний день передчасно народжених дітей. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на 20 хвилин.

У холі міськради відкрили виставку "Пташенята", а о 17:00 Спасо-Преображенський собор підсвітили фіолетовим і запустили біля нього гелієві кульки.

На трьох стендах експозиції у міські раді у 15 фотографіях поетапно показано, як крихітний малюк з'являється на світ, як його виходжують і як він подорослішає.

"Ви навіть не уявляєте яких розмірів ці дітки. Потрібно бути дуже дуже сміливою мамою, щоб хоча б узяти дитину на руки. Мені хотілося показати які вони борці. На одній з фотографій малюк показує свій крихітний кулачок, на іншій — його перебування в боксі. Тобто ми намагалися дуже коротко розповісти про окремий світ таких дітей, в якому вони войовничі і сильні", - розповідає сімейний фотограф Аліса Пирогова.

На свято прийшли і двійнята Аліна і Дарина, які народилися недоношеними. Їхня мама розповіла, як 14 років тому  дівчата з'явилися на світ.

"Вагітність проходила важко і я постійно лежала в лікарнях. Одразу після народження дівчаток забрали в реанімацію. Я повністю довірилася лікарям і робила все, що вони казали. Спочатку діти були найменшими серед усіх інших десь до року. А потім почали переганяти своїх однолітків в розвитку", - повідомила мама.

Аліна та Даринка з чотирьох років займаються танцями. Вчаться відмінно. Аліна — староста в класі, а Даринка — її заступниця. Одна мріє стати лікарем, інша — юристом.

Громадська організація "Територія мам" запросила охочих продовжити захід біля Спасо-Преображенського кафедрального собору. Там будівля засвітилася фіолетовими вогниками і діти разом із батьками запустили в небо фіолетові та білі гелієві кульки.

На честь вінницьких "пташенят" запустили в небо кульки і підсвітили собор - фото 1На честь вінницьких "пташенят" запустили в небо кульки і підсвітили собор - фото 2На честь вінницьких "пташенят" запустили в небо кульки і підсвітили собор - фото 3На честь вінницьких "пташенят" запустили в небо кульки і підсвітили собор - фото 4На честь вінницьких "пташенят" запустили в небо кульки і підсвітили собор - фото 5На честь вінницьких "пташенят" запустили в небо кульки і підсвітили собор - фото 6На честь вінницьких "пташенят" запустили в небо кульки і підсвітили собор - фото 7

Читайте також: У Вінниці збирають кошти для поспішайок

Більше новин Вінниці та області читайте на